1 küsimus: vastab Agnes Roos

Eesti Energai IT-juht
Eesti Energai IT-juht

Aasta tagasi said tiitli Eesti Mõjukaim IT-juht 2017. Kuidas on aasta möödunud ja milliseid muutusi IT-juhi rollis näed?

Vastab Eesti Energia IT-juht Agnes Roos.

Viimasel aastal on Eesti Energias minu fookuses olnud kaks põhiteemat. Suundumine uutele turgudele – Poola, Soome, Rootsi – ja selleks vajaliku ühtse klienditeenindusplatvormi loomine ning neil turgudel uudse lahendusena klientidele mõeldud e- ja m-kanalite arendamine. Teine suurem teema on andmeanalüütika ja sellega seonduv maailm. Tootmis, võrgu- ja klienditeenindusettevõttena on meil käes päris palju andmeid, mida uusi tehnoloogia arenguid silmas pidades ja pakutavaid võimalusi aktiivselt kasutusele võttes saab kasutada äriprotsesside optimeerimiseks ning uute teenuste pakkumiseks klientidele. Oleme siin tegemas olulisi samme aga see on pika tee algus.

Mõeldes IT-juhi rolli arengu peale ja olles suhelnud nii erinevate ettevõtete kui ka IT-juhtidega nii Eestist kui kaugemalt, julgen öelda, et IT-juhi roll ja talle esitavad ootused on ajas järjest kiiremini kasvavad. IT-juht ei ole ammu enam pelgalt arvutipargi haldaja, vaid tegemist on ettevõtte ärilisi otsuseid mõjutava strateegilise partneriga. Ka Eesti Energias on see läbiv trend – täna räägib IT kaasa kõigis ärivaldkondade arengutes.

Praegu praktiliselt ei ole enam ettevõtet, kes ei räägiks oma valdkonna digitaliseerimisest. Paljudel on digitaliseerimine saanud läbivaks teemaks äristrateegias.

Seda trendi ilmestab minu meelest hästi ka kuidas on IT-juhi kui rolli nimi rahvusvahelises mastaabis arenenud. Kui kunagi räägiti IT-juhist CIO-st (Chief Inforamtion Officer), siis tulid CTO tiitlid (Chief Technologogy Officer) ja täna näeme IT-juhte kandmas nimetust CDO ehk Chief Digital Officer.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara