Valitsus arutab fintech-keskuse loomist

Toomas Tõniste
Rahandusminister Toomas Tõniste.

Valitsus arutab täna, kuidas muuta Euroopa finantstehnoloogia üleilmseks keskuseks, sellekohase ettekande teeb rahandusminister Toomas Tõniste.

Rahandusminister tutvustab tänasel valitsuse istungil Eesti seisukohti Euroopa Liidu õigusakti eelnõu suhtes, sh Euroopa ühisrahastamise eelnõude ning finantstehnoloogia ja jätkusuutliku majanduskasvu rahastamise tegevuskavade kohta.

Finantstehnoloogia tegevuskava kirjeldab 23 sammu, mille eesmärk on anda finantssektorile võimalus kasutada uute tehnoloogiate, näiteks plokiahela, tehisintellekti ja pilveteenuste kiiret arengut. Komisjoni kirjeldatud sammud aitavad uuenduslikel ärimudelitel laieneda, toetavad uute tehnoloogiate kasutuselevõttu ning suurendavad finantssüsteemi küberturvalisust ja terviklikkust.

Euroopa ühisrahastamisplatvormide jaoks soovitakse kasutusele võtta üleeuroopaline märgis, et ühes riigis tegevusloa saanud platvorm võiks tegutseda kogu ELis. Sellise märgisega ühisrahastamisplatvormid viivad ELis kokku investorid ja ettevõtjad, pakkudes viimastele rohkem võimalusi tutvustada oma äriideid laiemale rahastajate ringile. Tänu ühisplatvormidele muutub turg uuenduslikele ettevõtjatele, idufirmadele ja väikeettevõtjatele paremini ligipääsetavaks.

Ühtsetel õigusnormidel põhinevad ühisrahastamisplatvormid annavad lisaks piirülesele tegutsemisvabadusele investoritele info avaldamist, juhtimist ja riskihaldust puudutava kaitse ning ühtlustub järelevalve.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara