4G-kõnesid teeb Eestis üle 100 000 inimese

Samsung Galaxy J3
Soodsaim 4G-telefon on Telias Samsung Galaxy J3, mis maksab 179 eurot.

Ainsa Eesti telekomina klientidele 4G-kõnesid pakkuva Telia teatel kasutab mobiilside neljandat põlvkonda üle 100 000 inimese.

Telia Eesti internetilahenduste ja kõneside osakonna teenuste juht Silver Kurrikoff tõdes, et viimase poolaastaga on 4G telefonikõnede kasutusaktiivsus teinud läbi suure hüppe. Kui oktoobris kasutas 4G-kõnesid ligi 20 000 inimest, siis aprilli viimase päeva seisuga alistus 100 000 piir.

"Sedavõrd järsu hüppe taga on asjaolu, et viimasel ajal on terve rida erinevaid iPhone´i mudeleid saanud Eestis VoLTE ehk 4G kõneside toe. Samuti on pidevalt lisandunud teiste tootjate uusi telefonimudeleid, mis 4G kõneside tehnoloogiat toetavad," lisas ta.

Kurrikoffi sõnul ajastas Telia 4G turule toomise õigesse aega. Aprilli lõpu seisuga moodustas 4G kõnede maht Telia mobiilivõrgu päevasest kõnede kogumahust üle 15% ning see näitaja kasvab pidevalt.

Lepingulised kliendid saavad suuremate tootjate nagu Apple, Samsung ja Huawei uute telefonimudelite puhul Telia võrgus 4G-teenuse automaatselt. Selle eelduseks on vastava andmesidepaketi olemasolu, telefonis sisalduv tootja uusim tarkvara ja 4G (LTE) võrgu kasutamise lubamine, kuna 4G- ehk VoLTE-kõne kasutab kõnede tegemiseks 4G andmesidevõrku.

4G võrgu kõned internetipaketi andmemahtu ei vähenda ja kõned hinnastatakse paketipõhiselt.
VoLTE võimaldab senisest mitu korda kiiremat kõnealustust ning HD-helikvaliteediga kõnesid, samuti säilib VoLTE-kõnede ajal telefonis kiire 4G andmeside. Teenus jõudis turule suvel 2016.

4G ehk VoLTE toega telefonimudeleid Eestis 48
Samsung 16
Huawei 11
Apple 10
Sony 7
Microsoft 4
Allikas: Telia Eesti

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara