Täna Tallinnas suur kübervaldkonna tippkohtumine

Sven Mikser
Küberkonverentsil esines ka välisminister Sven Mikser.

Täna esmakordselt Tallinnas toimuv Müncheni Julgeolekukonverentsi kübertippkohtumine on kokku toonud ligi 200 küberjulgeolekuga tegelevat otsustajat üle maailma.

Kohtumise sõnavõtus ütles välisminister Sven Mikser, et küberjulgeolek on muutunud rahvusvaheliste ja majandussuhete lahutamatuks osaks. "Enamus juhtumeid, millega tuleb meil rinda pista, on rünnakud väljastpoolt Eestit ning sellistes olukordades peitub lahendus just koostööl," ütles ta.

Mikser lisas, et 2017. aastal registreeris Riigi Infosüsteemi Amet ligikaudu 11 000 küberjulgeoleku juhtumit, millest ligi veerand mõjutasid otseselt teabe või süsteemide konfidentsiaalsust ja kättesaadavust.

"Ühe kõige digitaliseerituma maailma rahvana ei tunnista me mitte ainult vajadust kaitsta digitaalset eluviisi, vaid me ka kogeme seda," lisas välisminister.

"Koostöö on see, miks me täna siin oleme, koostöö aitab meil vältida dubleerimist, koostöö tugevdab mõistmist ja ideaalis ka usaldust," lõpetas Mikser oma sõnavõtu.

Tippkohtumisest võtavad osa nii avaliku sektori töötajad kui ka erasektor, näiteks on esindatud Microsoft ja Facebook. Samuti on kohal meediaesindajad, mõttekojade liikmed, akadeemiad ning rahvusvahelised organisatsioonid.

Varasemad kübertippkohutmised toimusid aastail 2012-14 Deutsche Telekomi peakorteris Bonnis, 2016 USAs Räniorus Stanfordi ülikoolis ja 2017 Tel Avivis.

Kübertippkohtumist korraldavad Müncheni Julgeolekukonverents ja Deutsche Telekom koostöös väliministeeriumi ja NATO küberkaitsekeskusega.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara