Starship Technologies kaasas 25 miljonit dollarit ja saab uue juhi

Ahti Heinla Teaduspargi 8 Starship'i kontoris
Ahti Heinla Teaduspargi 8 Starship'i kontoris

Starship Technologies kaasas 25 miljonit dollarit (21,4 miljonit eurot) nii praegustelt investoritelt (Matrix Partners ja Morpheus Ventures) kui ka uutelt, näiteks Airbnb kaasasutaja Nathan Blecharczyk, Skype'i asutaja Jaan Tallinn ja meediakontserni Metro-Goldwyn-Mayeri endine juht Gary Barber.

Ettevõtte osaluste jagunemise kohta asutaja Ahti Heinla midagi avalikustada ei saanud, kuid ütles, et suur osa Starshipist kuulub siiamaani selle asutajatele ehk talle ja Jaanus Friisile. „Väljumiseks on kaugelt liiga vara,“ tõdes ta.

Heinla ametikoht on nüüdsest CTO ehk tehnikadirektor. "See oli üsna algusest peale selge, et mina ei jää selle ettevõtte juhiks igavesti ja et tõenäoliselt olen ma selle ettevõtte juhina hea algsel perioodil, aga mingil hetkel, kui tehnoloogia hakkab valmis saama ja meil on vaja äri eskaleerida, on kasulikum mõni teine juht. Praegu oleme jõudnud sinna kohta, kus Lex Bayer on alustanud tööd Starshipis tegevjuhina ja mina olen CTO. Algab uus ajajärk ja minul on uus töökoht," ütles Heinla.

Ärijuht Allan Martinson lahkus Starshipist tänavu märtsis, tuues põhjusena välja keerulise ajakava. Heinla kinnitusel ei olnud Martinsoni lahkumine ja uue juhi tulek otseselt seotud. "See, et me uue tegevjuhi palkame mingil hetkel, seda me teadsime juba isegi enne, kui Allan Martinson ettevõttega liitus," ütles Heinla.

Loe pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

  • Kristel Härma, Viivika Rõuk

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara