Skype rahastab ühe magistrandi välisõpinguid

Stipendiaat Mari-Liis Aru
Skype´i mullune stipendiaat Mari-Liis Aru õppis Belgias Liege´i ülikoolis...

Skype ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) kuulutasid välja konkursi 2018. aasta Skype´i välisõpingute magistristipendiumile. Stipendiumisumma on 8000 eurot.

Stipendium on mõeldud ühe tudengi välisõpingute toetamiseks reaalerialal (eelistades IKT-erialasid) või valdkondade üleselt eeldusel, et üks kõrgharidusastmetest läbitakse reaalerialal.

"Soovime toetada andekat noort, kellel on selge nägemus oma magistriõpingutest, tahtmine saada valdkonnas tipptegijaks ning seeläbi panustada tulevikus Eesti ühiskonda," ütles HITSA programmijuht Signe Ambre.

„Rõõm on tõdeda, et stipendium on kaasa aidanud Eesti hariduse arengule – mitmed endised stipendiaadid on praeguseks doktorikraadiga ning annavad muuhulgas oma teadmisi edasi ülikoolides," lisas ta.

Stipendium on ette nähtud õppemaksu tasumiseks või õpingutega seotud kulude katmiseks ühel õppeaastal. Kandideerida saavad kõik Eesti kodanikud või alalise elamisloaga isikud, kellel on täidetud magistriõppesse astumise eeldused.

Skype´i stipendiumile pandi alus suvel 2004 toimunud seminaril, kus esinesid Skype´i kaasasutaja Niklas Zennström ja üks investoreid Steve Jürvetson ning koguti osalejatelt panus tulevasesse stipendiumifondi.

Esimene Skype stipendium anti välja 2006. aastal. Selle toel on Eesti tudengid saanud teadmisi mainekates ülikoolides üle kogu maailma.

Stipendiumitaotlus tuleb esitada hiljemalt 19. juulil.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara