Ratas soovib Hiinalt rohkem digiühendusi

Jüri Ratas ja Li Keqiang
Jüri Ratas kohtumas Hiina peaministri Li Keqiangiga.

Peaminister Jüri Ratas toonitas kohtumisel Hiina juhtidega, et koostöö vajab enam digimõõdet. "Peale raud- ja maanteede ning torujuhtmete ühendavad tänapäeva ühiskondi digitaalsed sillad," sõnas ta.

Ratase sõnul kiirendavad digitaalsed ühendused piiriülest äritegevust ning elavdavad kaubandust, aga ka riigi- ja erasektori koostööd. Hiina peaministri Li Keqiangiga arutas Ratas lisaks ka kaubavahetuse arendamist ning Eesti toiduainetööstuse võimalusi Hiina turul.

Praegu on Eestis arendamisel Hiina ettevõtete ja kaupade jaotuskeskus, mis elavdab e-kaubandust. Kohtumisel Hiina peaministri nimetas Ratas Eesti tugevustena jaotuskeskuse rajamisel digitaalset asjaajamist, madalat korruptsiooni ja kõrge kvalifikatsiooniga tööjõudu.

Eesti ja Hiina valitsusjuhid kohtusid nädalavahetusel iga-aastase 11 Euroopa Liidu ja viie Lääne-Balkani riigi ning Hiina nn 16+1 tippkohtumise eel.

Ratase sõnul pingutab Eesti valitsus, et aidata ettevõtetel siseneda suurele Hiina turule. "Selline koostöövorm pakub head lisavõimalust enda tutvustamiseks ning kõrgeimal poliitilisel tasandil kokkulepete sõlmimiseks. See on vajalik Hiinas usalduse loomiseks ja uste avamiseks," selgitas ta.

Mullu Ungaris Budapestis toimunud tippkohtumisel osalesid Jüri Ratas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Toonasel kohtumisel sõlmis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Hiinaga e-kaubanduse, infosidususe ning Siiditee koostöölepped, mis avardavad Eesti transpordi- ja logistikaettevõtete võimalusi.

Tänavu aprillis käisid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad koos äridelegatsiooniga Pekingis. Külaskäigu ajal loodi kõrgetasemeline töögrupp, kuhu kuuluvad nii riigisektori kui ka suurettevõtete esindajad, näiteks Alibaba, Huawei ja JD.com. Lisaks töötab Eestis era- ja riigisektorit ühendav töörühm eesmärgiga lihtsustada kaubavahetust Hiinaga.

Seekord Sofias toimunud kohtumisel allkirjastas maaeluminister Tarmo Tamm tegevuskava koostööks Hiinaga põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu valdkonnas aastail 2018–22.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara