Google Street View jäädvustab taas Eestit

Google Street View
Soomet jäädvustanud Google´i Opelid.

Sel suvel teevad Google´i kaameratega autod Eestile taas tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid. Lisaeesmärgiks on linnadevaheliste maanteede jäädvustamine.

Google Maps Street View tänavavaaterakendus on saanud Google Mapsi üheks populaarsemaks lisaks, mis on saadaval 85 riigis, kattes osaliselt ka Arktikat ja Antarktikat.

Tänu Street View´le saavad inimesed näha 360kraadiseid vaateid erinevatest tänavatest koos arhitektuuri ja kultuurimälestistega. Street View on ühtlasi saadaval Google Earthi ja Google Mapsi mobiilirakenduses.

Ka sellel korral on Google võtnud kasutusele erimeetmed, et kaitsta inimeste privaatsust ning enne avaldamist läbib kogutud fotomaterjal eritöötluse, mis tsenseerib inimeste näod ja sõidukite numbrimärgid, tagades nõnda inimeste anonüümsuse.

Täiendava meetmena pakub Street View rakendus võimalust raporteerida piltidest, mis kellegi privaatsust võivad ohustada, vajutades nupule "Report a Problem" ekraani all paremal nurgas. Sellisel juhul läbivad fotod täiendava töötluse või vajadusel eemaldatakse täielikult.

Google´i autod sõidavad mööda Eestit alates 25. juulist kahe kuu jooksul.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara