Kaspersky: nutiseadmeid kaitsevad vaid vähesed

Nutitelefon vajab samuti kaitset.
Nutitelefon vajab samuti kaitset.

Andmeturbefirma Kaspersky Lab teatel ei kaitse 17% kasutajaist oma mobiiliseadmeid ning 52% ei pane neile salasõna. Seega riskivad inimesed teha nutitelefonides, tahvelarvutites ja teistes vidinates hoitavaid väärtandmeid ligipääsetavaks kõigile, sh kurjategijaile.

Tänapäeval kasutavad mitmed inimesed mobiiliseadmeid kõikide online-tegevuste jaoks. Nõnda siseneb 68% vastajatest võrku regulaarselt nutitelefonist ning 34% – tahvelarvutist. Sestap võib nende seadmete vargus osutuda tõeliseks löögiks.

Kaspersky Lab’i ekspertide andmetel kasutab enam kui kolmandik (35%) vastajatest nutitelefone internetipanganduse operatsioonide teostamiseks. See tähendab, et seadme murdmise või kaotamise puhul võivad kurjategijad saada ligipääsu kasutaja konfidentsiaalsele finantsteabele. Peale selle siseneb 57% vastajatest nutitelefonidest regulaarselt oma e-posti kasutajakontodesse ja sotsiaalvõrgustikesse.

Sealjuures kriitiliselt tähtsate andmete olemasolu mobiilseadmetes ei innusta inimesi tingimata muutuma küberturvalisuse küsimuses teadlikeks ja vastutustundlikeks. Üksnes 30% vastajatest loob mobiilividinates hoitavate andmete reservkoopiaid, 21% kasutab funktsiooni „Antivaras“ ning 11% šifreerib faile ja kaustasid vältimaks nendele sanktsioneerimata ligipääsu.

„Täna on mobiiliseadmed lahutamatu osa nende mitmete inimeste elus, kes hoiavad neis oma konfidentsiaalseid andmeid. Sestap osutuvad nutitelefonid, tahvelarvutid, netimärkmikud ja teised analoogsed vidinad sageli atraktiivseks sihtmärgiks küberkurjategijate jaoks. Kaspersky Lab fikseeris 42,7 miljonit kahjutoovat mobiiltarkvara rünnakut üksnes aastal 2017, mis on 2,7 miljoni võrra suurem kui mullune näitaja. Sestap on mobiiliseadmete kindel kaitse kaasaegsetele kasutajatele äärmiselt vajalik“, – rõhutas Kaspersky Lab’i viirusetõrje ekspert Victor Chebyshev.

Kaspersky Lab’il on lahendus Kaspersky Internet Security Android’ile*. See on mõeldud mobiilseadmete kaitseks ning tagab isikuandmete kaitse, kontrollides automaatselt kõiki rakendusi ja faile ning blokeerides kahtlaseid veebilehti ja ohtlikke viiteid sõnumites.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara