Tartu kogub mobiiliäpiga liikuvusandmeid

Moprimi äpp
Kui Moprimi pilootprojekt osutub edukaks, kavatsetakse äppi kasutada...

Tartu linn hakkab koos Soome ettevõttega Moprim pilootprojekti raames koguma mobiilirakenduse abil andmeid kasutajate liikumisviiside kohta, et planeerida ühistransporti ja liikluskorraldust.

Linn kutsub tartlasi 17. augustil algavas pilootprojektis osalema ja andma oma panus linna ühistranspordi ja liikluskorralduse arendamisse.

Projekti eesmärgiks on ühelt poolt katsetada soomlaste välja töötatud mobiilirakendust ja teiselt poolt koguda andmeid inimeste liikumisviiside kohta Tartu linnas. Kogutud andmed on anonüümsed.

Rakendus on loodud Androidi operatsioonisüsteemi kasutatavate telefonide jaoks ja see on alla laaditav Google Play kaudu. Rakenduse nimi on Moprim Tartu Test.

Projekt kestab 20. septembrini. Saadud tulemused analüüsitakse ja oktoobri lõpuks koostatakse kokkuvõte, mis avaldatakse ka linna kodulehel.

Kogutud andmeid kasutatakse edaspidi Tartu ühistranspordi arendamisel ja liikluskorralduse kavandamisel. Kui pilootprojekt osutub edukaks, kavatsetakse mobiilirakendust kasutada liikuvusandmestiku kogumiseks ka edaspidi.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

Teabevara