Nortal ja Icefire said valmis MTA uuenduse

Maksuameti veebileht
Nõuete ja kohustuste saldo.

Tarkvarafirmad Nortal ja Icefire said valmis maksuameti uuendatud veebiteenuse, mis on üks etapp kogu e-MTA uuendamisest.

Uuendatud arvestuse veebiteenus teeb ameti teatel nende hallatavatest nõuetest ja kohustustest ülevaate saamise mugavamaks ning võimaldab paindlikult kohustuste eest tasuda.

Maksu- ja tolliameti teenuste osakonna juhataja Triin Raaperi sõnul on kõige silmatorkavamaks lihtsustuseks üleminek uuele kujundusele. "Kujundus lähtub põhimõttest, et vastava e-teenusega seotud toimingud oleksid kasutaja jaoks loogilises järjekorras ning võimalikult palju infot saaks ühest kohast kätte," ütles ta.

"Uue kujundusega harjumine võib esialgu aega võtta, aga kokkuvõttes muutuvad tegevused e-MTAs sujuvamaks. Et see paremini õnnestuks, oleme lahenduse kasutusele võtmisel arvestanud erinevate kasutajakogemustega," lisas Raaper.

Arvestuse e-teenuse peamised uuendused võrreldes varasemaga on järgnevad:
• Arvestust puudutavad tegevused saab kätte ühest menüüst ning pole vajadust erinevatele alalehtedele liikuda.
• Kõikide nõuete ja kohustuste ülevaate leiab ühest kohast.
• "Nõuete ülevaade" lehel plokis "Ettemaksukontod" kuvatakse aktiivsed ettemaksukontod, millel olevat raha on võimalik nõuete tasumiseks kasutada.
• Nõudeid saab mugavalt otsida. Otsingutulemused kuvatakse vaikimisi lehel kümne reana, kuid ridade arvu saab suurendada saja reani lehel. Kõiki otsingutulemusi saab alla laadida CSV-failina.
• Makstavat summat on võimalik ise komplekteerida. Tulevikukohustuste maksmisel saab jätta tasumisest välja kategooria tervikuna või nõuete kaupa.
• Nõudeid, mille määramise dokumendil on viitenumber, on võimalik tasuda valides viitenumbriga nõude maksmise.
• Lisandus krediitkaardiga maksmise võimalus.

Arvestuse teenuse loomine on üks etapp kogu e-MTA uuendamisest. Kevadeks 2019. aastal uueneb täielikult iseteenindusportaali ülesehitus ja kaasajastatakse e-teenuste kasutusmugavus.

Arvestuse e-teenus arendati rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskuse ning tarkvaraettevõtete OÜ Icefire ja Nortal ASi poolt, kasutades selleks nii riigieelarvelisi kui ka struktuurifondide rahalisi vahendeid.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara