Uus minister lubas idufirmadele kergemat elu

Rene Tammist
Äsja ametisse asunud ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Rene Tammist kohtus...

Kuigi uus ettevõtlusminister Rene Tammist lubab idufirmade maastikku väetada, ei pruugi tal selleks piisavalt aega olla.

„Ma sooviks riigi juhtimisse tuua start-up-mentaliteeti,“ ütles Tammist pärast kohtumist Eesti idumaastiku suurkujudega, kelle seas nii Ragnar Sass kui Taxifysse äsja tööle asunud Jevgeni Kabanov. Tammist on ka enne ametisse kinnitamist antud intervjuudes märkinud, et tahab Eesti idumaastikku väetada ning luua riigi ja idufirmade vahele partnerlussuhte.

Kohtumine kestis veidi üle tunni ning oli värske ministri enda algatus. Tammisti sõnul puudutati kohtumisel nii välistööjõu teemat, idufirmade võimalikke maksusoodustusi maksukrediidi näol kui ka õigusruumi küsimusi, millele on hiljutises intervjuus viidanud ka TransferWise’i asutaja Taavet Hinrikus.

Tammist selgitas, et arutluse alt käisid läbi nii optsioonide maksustamine kui ka äriseaduse küsimus ehk USA, Eesti ja Mandri-Euroopa regulatsioonide ja ärikultuuri erinevused.

Garage48, Pipedrive'i ja Clanbeati kaasasutaja Ragnar Sass kiitis uut ministrit, ent kardab siiski, et tema kuuest ametisolekukuust jääb sisuliste muudatuste tegemiseks väheks.

Loe pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

  • Pille Ivask

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara