Harju Elekter jõudis targa tehase tasemele

Andres Allikmäe
Harju Elektri juht Andres Allikmäe.

ASi Harju Elekter tütarfirma avas eile uues tehaseosas täisautomaatse metallitöötlusliini, tõstes hüppeliselt tehase tootlikust ning viies tootmise kontsernis targa tehase ehk Industry 4.0 tasemele.

Robotiseeritud tootmisliini tarnis ASile Harju Elekter Teletehnika Soome firma Finn-Power Oy. Liini käivitamine suurendab tehase võimekust toota paindlikult ühtse voona nii väike- kui suurpartiisid. Lehtmetallkomponentide tootmismahu suurendamise vajadus oli tingitud kasvanud tellimuste efektiivse täitmise tagamisest nii kontserni ettevõtetele kui ka kontserniväliste klientidele.

Tehnoloogiliste uuenduste raames soetati veel kõrgtehnoloogiline painutuspink firmalt AMADA ning täisautomaatne presstarvikute paigaldusseade firmalt Haeger, mis liideti kaasaegse juhtimistarkvaraga lehtmetalli töötlemise FMS automaatliiniga.

Lisaks renoveeriti 2300 ruutmeetri ulatuses tootmishalle, mille käigus suurenesid tütarettevõtte tootmispinnad ligi 9000 ruutmeetrini. Investeeringute maksumus kokku oli kolm miljonit eurot.

Harju Elekter Teletehnika põhitegevus on lehtmetalltoodete ja -lahenduste valmistamine energeetika, elektrotehnika ja ka telekomi sektorile. Lisaks tehakse allhanketöid lehtmetalli töötlemise ja viimistluse alal. Ettevõtte mullune müügitulu oli 5,1 miljonit eurot, millest eksport moodustas 26%. Firmas töötab 91 inimest.

Tänavu 50. tegevusaastat tähistav Harju Elekter Grupp on kesk- ja madalpinge elektri- ning automaatikaseadmete valmistaja Baltimaades ja Skandinaavia riikides. Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine.

Grupi Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu tehastes töötab 750 inimest. Selle aasta kuue kuu konsolideeritud müügitulu oli 59,8 miljonit eurot. Harju Elektri aktsiad on noteeritud Tallinna börsil.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara