Telia: gigabitine 4G kiirus on samm 5G suunas

Kirke Saar
Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

Telia näitas Tallinna Tehnikaülikoolis konverentsi raames oma mobiilivõrgus allalaadimiskiirust, mis ületas 1Gbit/s piiri. Tulemus saavutati tavatingimusil ja -sagedustel töötavas 4G võrgus.

Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saare sõnul tõestasid nad, et enam kui 1Gbit/s kiirus on võimalik kätte saada ka igapäevases 4G mobiilsidevõrgus. Selle tarbeks täiendati tehnikaülikooli teenindavat 4G tugijaama, mille tulemusena ulatub allalaadimiskiirus ligi 1100 Mbit/s ehk enam kui 1Gbit/s. Tulemuse saavutamiseks kasutati Ericssoni võrguseadmeid ja Sony nutitelefoni XZ2.

"Soovime näidata, et 4G tehnoloogia pakub oma järjepidevate arenduste toel inimestele piisavalt suuri andmesidekiirusi ja head kvaliteeti. Tavatingimustel ning muuhulgas teiste kasutajate poolt koormatud võrgus gigabitise kiiruse saavutamine on märgiline samm 5G suunas," märkis Saar.

"5G võrgu veelgi suuremad kiirused ja väiksem hilistumine mängivad kandvat rolli ennekõike seadmete omavahelises suhtlemises, muuhulgas lähitulevikus isesõitvate sõidukite kasutuselevõtus," lisas ta.

Augustis teatasid TTÜ ja Telia 5G-alase koostöö alustamisest, mille raames luuakse ülikoolilinnakusse nägemus tulevikulinnast ja seda toetavast taristust.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara