Eesti tahab 5G sagedused välja anda tänavu

5G-võrkude kasutamiseks vajalikud sagedused plaanib riik tänavu välja jagada.
5G-võrkude kasutamiseks vajalikud sagedused plaanib riik tänavu välja jagada.

Eesti plaanib mobiilside viienda põlvkonna ehk 5G-võrkude kasutamiseks vajalikke sagedusi hakata sideettevõtetele jagama veel selle aasta lõpus.

Ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul on Eesti võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega eelisseisus. "Oleme varasemalt targalt panustanud üleriigilisse baasvõrgu arendusse, mis on 5G-ühenduse pakkumise aluseks. Riigi kohustus on pakkuda ettevõtjatele soodus ärikeskkond 5G-võrgu loomiseks ja ülikiiret ühendust kasutavate teenuste ja seadmete turule toomiseks," sõnas ta.

Tammist allkirjas eile Riias koos Läti ja Leedu digiministritega koostööleppe, mille eesmärk on varustada Via Baltica maantee 5G-võrguga.

"Tänapäeval vajavad kiiret ja usaldusväärset internetiühendust mitte ainult inimesed, vaid ka arvukad seadmed, tootmisprotsessid ja logistikalahendused. Tallinna, Riiat ja Kaunast ühendava Via Baltica maantee varustamine 5G-ühendusega võimaldab rakendada isejuhtivaid sõidukeid ja avardab võimalusi kaubavedajate jaoks," ütles ta allkirjastamise üritusel.

Riia-visiidi esimeses pooles esines Eesti minister rahvusvahelisel foorumil "5G Techritory. Baltic Sea Region Ecosystem", kus oli samuti teemaks Baltimaade koostöö 5G kasutuselevõtu vallas ja 5G võimalused globaalselt. Foorum tõi kokku ettevõtjaid, avaliku sektori tippjuhte ja Euroopa Liidu digivaldkonna liidreid enam kui 70 riigist.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

Teabevara