Turvaaugu tõttu Facebooki aktsia vajus

Reedel teatas Facebook, et avastas sotsiaalvõrgustiku süsteemist umbes 50 miljonit kasutajat mõjutava turvavea.

Facebooki pressiteate kohaselt varastati platvormil oleva "View as"-funktsiooni kaudu hiljuti ligikaudu 50 miljoni kasutaja läbipääsutõendid, mis võimaldavad häkkeritel antud kontodele siseneda. Kõigi mõjutatud kasutajate pääsutõendid tühistati, mistõttu pidid inimesed kontodele uuesti sisse logima. Lisameetmena toimiti samamoodi ka 40 miljoni konto puhul, mis on "View as"-funktsiooni viimase aasta jooksul kasutanud ning peatati funktsiooni kasutamine. "View as" kuvab kasutajale tema Facebooki konto sellisena, nagu teised seda näevad.

Kolmapäeval kuulutas Taiwani häkker Chang Chi-yuan, et avastas Facebooki süsteemist turvavea ja kustutab pühapäeval vaatajate silme all firma tegevjuhi Mark Zuckerbergi sotsiaalvõrgustiku konto. Reedel taganes kutseline häkker aga sellest lubadusest ning loovutas teabe ettevõttele.

Facebooki aktsia vajus firma avalduse järel rohkem kui 3% madalamale, ent lõpetas reede kokkuvõttes 2,59% langusega, jõudes 164 dollari tasemeni. Septembri lõikes odavnes Facebook 5,38%.

Allikas: Äripäev

Osale arutelus

  • Lauri Teder

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

PASSWARE is looking for an OPERATIONS' MANAGER

Manpower OÜ

30. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

Teabevara