Kübertalgutel täna kümned IT-koolitused

Uku Särekanno
RIA küberturvalisuse teenistuse juht ning talgupäeva korraldaja Uku Särekanno.

Tänasel kübertalgupäeval koolitavad infoturbeeksperdid kümnete asutuste töötajaid ning koolilapsi üle Eesti.

Päeva jooksul külastavad Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) töötajad, IT-ettevõtete eksperdid ning teised valdkonnaga seotud spetsialistid perearstikeskusi, koole, ajalehetoimetusi ja riigiasutusi, sh riigikogu.

RIA küberturvalisuse teenistuse juhi ning talgupäeva korraldaja Uku Särekanno sõnul soovitakse levitada võimalikult palju teadmisi selle kohta, kuidas IT- ja nutiseadmeid turvaliselt kasutada ning kaitsta ennast küberkurjategijate- ja kiusajate eest.

"Paraku kasvab intsidentide arv pidevalt, inimesed ei taju alati kübermaailma ohtusid, mistõttu on väga oluline tõsta iga kasutaja teadlikkust. Mul on hea meel, et meie talgupäeva üleskutsega on liitunud kümned kolleegid partnerasutustest, kes annavad koolitajatena olulise panuse küberturvalisuse tõstmisse," ütles ta.

Oktoobris tähistatakse küberturvalisuse kuud, mille jooksul korraldavad sajad asutused ning valdkonnaga seotud liidud kogu Euroopas erinevaid üritusi ja kampaaniaid, et rõhutada turvalise ja teadliku käitumise olulisust kübermaailmas.

RIA korraldab talgupäeva esimest korda ning see on asutuse panus selle kuu üritustesse. Koolitused toimuvad Harjumaal, Tartu- ja Põlvamaal, Lääne-Virumaal, Raplamaal ja Viljandis.

Septembris registreeris RIA intsidentide lahendamise osakond (CERT-EE) 354 intsidenti, mis on 70 võrra enam kui augustis. Aasta jooksul on üksus registreerinud üle 8700 juhtumi ning kõige suurema osa intsidentidest moodustab pahavara.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara