Omniva esitas roboti Aasta Raamatupidajaks

Robot Kati
Omniva ettekujutus nende raamatupidajaid aitavast tarkvarast nimega Kati.

Logistikafirma Omniva nomineeris Aasta Raamatupidajaks oma arvekeskuse roboti nimega Kati, kes on raamatupidajaile abiliseks olnud rohkem kui kümme aastat.

Omniva kulude arvestamise grupi juhi Marika Metsaääre sõnul ei kujuta ta täna enam raamatupidaja tööd ilma Katita ette. "Tänu sellele, et kõik pdf- ja paberarved lähevad otse Katile, saavad teised raamatupidajad täita tähelepanuväärsemaid ülesandeid pdf-arvete ümber trükkimise asemel," ütles ta.

Omniva infoäri valdkonna juhi Sander Aasna sõnul on raamatupidajate tööaeg liiga hinnaline, et seda kulutada andmete sisestamisele. "E-arve puhul teeb arvekeskus andmesisestamise töö raamatupidaja eest ära. See teeb Katist raamatupidaja parima sõbra," ütles ta.

Aasna sõnul uurisid nad möödunud aastal Pärnus raamatupidajate konverentsil, mis raamatupidajaile nende töö juures meeldib ja mis mitte. "Selgus, et 86% vastajatest eelistaks arvete sisestamise asemel teha sisukamat tööd. Sellest võib järeldada, et panus raamatupidajate töö sisukamaks muutmisel on tähelepanuväärne," selgitas ta.

Omniva arvekeskuse süsteemi Kati missioon raamatupidajana on vabastada inimesed rutiinsest tööst, mida suudavad edukalt teha masinad. Nii saavad inimestest raamatupidajad luua ettevõttele suuremat väärtust. Kati suudab tunni aja jooksul teha ligi tuhat pdf- ja paberarvet e-arveks. Arved säilitatakse digiarhiivis, mis on füüsilise arhiiviga võrreldes palju kiirem ja mugavam lahendus.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara