President Kaljulaid kohtus Bloombergiga

Kersti Kaljulaid ja Michael Bloomberg.
Kersti Kaljulaid ja Michael Bloomberg.

Ümbermaailmareisil president Kersti Kaljulaid kohtus Detroidis endise New Yorgi linnapea Michael Bloombergiga, kellega rääkis muuhulgas ka Eesti digiühiskonnast.

Seoses Detroitis toimuva innovatsioonikonverentsiga City Lab, kus ka president Kaljulaid esineb, räägiti Bloombergiga pikemalt omavalitsuste koostööst kodanikuühiskonnaga ja innovaatilistest lahendustest, mida omavalitsused saavad kasutada transpordi ja säästliku arengu vallas.

Michael Bloomberg on maailma rikkuselt 11. inimene, tema vara suuruseks hinnati tänavu suvel 52 miljardit USA dollarit. Bloomberg on ühinenud algatusega, mille liikmed lubavad annetada heategevuseks vähemalt poole oma varast.

Detroidis täna toimuval konverentsil arutatakse maailma linnade tulevikuväljakutseid ning jagatakse kogemusi nende lahendamisel. President Kersti Kaljulaidi esinemist, kus riigipea vastab küsimustele Eesti digiühiskonna kohta, on võimalik otse vaadata Eesti aja järgi 15.35 aadressil: citylab2018.theatlantic.com.

Seejärel sõidab riigipea New Yorki, kus kohtub ÜRO peasekretäri António Guterresi, frankofoonia riikide ja Aafrika Liidu riikide suursaadikutega, kõneleb Eesti digiühiskonnast Columbia Ülikoolis ning külastab New Yorgi Eesti Kooli.

President Kaljulaid alustas 20. oktoobril töövisiiti Austraalias ja Okeaanias, mille peamiseks eesmärgiks oli koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Lisaks Austraaliale külastas Kaljulaid koos kaaskonnaga Vanuatut, Fidžit ja Uus-Meremaad, kust lendas edasi USAsse.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Teabevara