Soome suurimad tulu saajad Supercellist

Supercell juht Ilkka Paananen
Supercell juht Ilkka Paananen

Soome kõige suuremat tulu sai eelmisel aastal mängufirma Supercell juht Ilkka Paananen, näitavad Soome maksuameti täna avalikustatud maksuandmed, kirjutas Yle uudisteportaal.

Paananen teenis eelmisel aastal palgatulu ja dividendina kokku üle 65,2 miljoni euro. Ka Soome tulutabeli teine tegija tuleb Supercellist, see on ettevõtte juhtkonda kuuluv Mikko Kodisoja, kelle sissetulek ulatus üle 57,5 miljoni euro.

Kolmandale kohale tõusis tabeli suurim üllataja, start-up-ettevõtja Alexander Hanhikoski, kelle sünniaasta on 1986. Tema mullune tulu ulatus 24,6 miljoni euroni. Tema firma Bittisiirto abiga saab raha reaalajas ühelt kontolt teisele saata. Tema ettevõte on äärmiselt kasumlik, eelmisel aastal teenis Bittisiirto 2,3 miljoni euro suuruse käibe juures 1,5 miljonit kasumit, kirjutas Kauppalehti. Bittiraha.fi blogija Pessi Peura väitel teenis Hanhikoski oma tulu õnnestunud krüptorahatehingutega.

Riigi neljas aastane sissetulek ulatus 22,6 miljoni euro juurde ja selle teenis tervishoiutehnoloogiafirma Planmeca tegevjuht ja asutaja Heikki Kyöstilä.

Viiendal ja kuuendal kohal on jälle inimesed Supercellist Janne Snellman 22,4 miljoni ja John Derome 19,1 miljoniga. Ja ka kaheksanda koha omanik on Supercellist Visa Forsten 17,3 miljoni euroga.

Soome saja suurima tulu saaja hulka mahub 12 naist, kui arvesse mitte võtta pärimisi. Suurimat tulu teeniv Ulla Riitta Sjöström on 9 miljoni euro suuruse tuluga.

Allikas: Äripäev

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara