Eesti asub juhtima OECD e-riikluse suunda

Siim Sikkut
Majandusministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut.

Lõuna-Koreas toimunud kohtumisel valiti majandusministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut juhtima Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) koostööd liikmesriikidega e-riikluse suunal.

OECD liikmesriikides e-valitsemise eest vastutavad tippametnikud kohtusid Lõuna-Korea pealinnas Soulis, kus nimetati uus eesistujariik. IKT-asekantsler Siim Sikkuti kui eesistuja rolliks on suunata OECD tööd loomist ja elluviimist e-valitsemise teemades järgnevatel aastatel, olles liikmesriikide ühisvaate esindajaks.

"OECD töö suunamine digiküsimustes on Eesti jaoks suur au ja vastutus. Eesistujana tahan tõsta võtmeteemaks e-riigi arengu juhtimise parima korralduse ja maailmapraktikate võrdluse, et suudaksime liikmesriikide vahel paremini koostööd teha. Teiste maade kogemusest saab iga liikmesriik õppida, kuidas riiklike e-teenuste arengutempo kiireneks ja samas ühtlustuks kogu riigis," kommenteeris Sikkut.

"Sel nädalal Soulis asetleidnud aastakohtumisel jagasime kolleegidega kogemusi, kuidas e-riigi arendamisel tärkavaid tehnoloogiaid kõige paremini rakendada. Lisaks oli kõne all, kuidas riigivalitsemist järjest rohkem andmepõhiseks arendada ning mil viisil IKT-lahenduste hankimist moderniseerida," lisas asekantsler Sikkut.

E-riikluse arengu globaalse mõtteliidrina on OECD Sikkuti sõnul end tõestanud, andes järjepidevalt välja värskeid analüüse ja riikide praktikate võrdlusi. "Kasutame neid ka Eestis e-valitsemise arendamisel väärt sisendina," selgitas ta OECD tegevuse olemust ja sellest saadavat kasu liikmesriikidele.

OECD tööd e-riikluse alal juhitakse töögrupi kaudu, mille osalised on OECD liikmesriikides e-valitsemise eest vastutavad ametnikud ja OECD tegevmeeskond. Töögrupi aastakohtumistel käsitletakse e-valitsemise arengu sõlmküsimusi ja vahetatakse häid praktikaid, analüüsitakse OECD uuringuid ning aasta jooksul riikide osalusel kogunenud alatöörühmade tulemid.

OECD-l on 35 liikmesriiki. Eesti kutsuti liituma 2010. aastal, Läti kaks aastat tagasi ja Leedust sai OECD liige selle aasta suvel.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara