Levira: Eesti vabalevi on üle minemas kõrglahutusega telepildile

AS Levira juhatuse liige ja võrguteenuste valdkonna juht Meelis Anton
AS Levira juhatuse liige ja võrguteenuste valdkonna juht Meelis Anton

Eesti kaabelvõrkudes on saanud juba üle aasta vaadata HD-kvaliteedis ehk kõrglahutusega telepilti ning digiteenuste ettevõtte Levira hinnangul on lähiaastatel oodata HD suuremat levikut ka vabalevi ja antenni-TV vaatajate seas.

„Suur osa vabalevi ja antenni-TV vaatajaid, kellel on kodus vajaliku tüüneriga teler, saavad ETV programme HD-kvaliteedis vaadata juba mõnda aega. Leviral on tuleva aasta algusest ka tehniline võimekus viia HD-telepilt kõigi antenni-TV vaatajateni,“ ütles AS Levira juhatuse liige ja võrguteenuste valdkonna juht Meelis Anton ettevõtte teates.

Antoni arvates on ühtlasi mõistlik vabalevis aegamööda loobuda oma aja ära elanud SD-formaadist. Seda suunda on näha ka Euroopas: Soome läheb vabalevis HD-le üle 2020. aasta aprillist ning sarnane üleminek toimub Saksamaal aastal 2019, Tšehhis ja Horvaatias 2020 ja Itaalias 2022.

Juba aastaid turul telerid, mis Antoni sõnul ei ole mõeldud SD-pildi vaatamiseks ning olulisel osal antenniga televaatajatest on HD-võimekus juba kodus olemas. Kantar Emori uuringu andmetel oli 2017. aasta seisuga 57% Eesti teleperedest kodus kuni neli aastat vana teler.

„Seoses tehnoloogia arenguga panustab Levira senisest aktiivsemalt HD-edastusse, et anda uus kvaliteet Eesti antenni-TV-le. HD-pilti edastavas võrgus saab pakkuda väga head pildikvaliteeti nii linnades kui ka hõreasustusega paikades. Leviral on siin soov teha tihedat koostööd TV-kanalite ja kommunikatsioonisektori ettevõtetega, et Eesti saaks telepildiga astuda kaasaega,“ märkis Anton. Näiteks Eesti suurim TV-teenuste pakkuja Elisa peab samavõrd tähtsaks HD „leviala“ laiendamist ning parema pildikvaliteedi pakkumist antenni-TV vaatajatele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara