12 firma üleskutse: rohkem e-arveid!

E-arveid luuakse majandustarkvara abil Eestis liiga vähe.
E-arveid luuakse majandustarkvara abil Eestis liiga vähe.

12 majandus- ja raamatupidamistarkvara tootjat kutsuvad Eesti ettevõtteid üles kasutama rohkem e-arveid, sest nii võidaks Eesti majandus miljoneid eurosid aastas.

"E-arvete kasutuselevõtt on siinsete ettevõtete seas veel endiselt madal. Raamatupidamis- ja majandustarkvara arendajatena tunnetame selgelt, et arhailisel viisil arveldamine on ettevõtete jaoks nii aja kui ressursi raiskamine, mistõttu kutsume üles kohanema kiiremini uute tehnoloogiatega sh e-arvete kasutuselevõtuga. Vastasel juhul kannatab kogu ettevõtluskeskkond ja riigi majandus," seisab ettevõtete ühispöördumises.

Eesti võiks tervikuna võita paber- ja PDF-arvetelt masinloetavatele e-arvetele üleminekuga sadu miljoneid eurosid aastas - seda nii ajakulu kui ka keskkonna kokkuhoiult, väidavad tarkvarafirmad.

"Teema on seda aktuaalsem, et tööjõu puudus on suur ning töötajad soovivad järjest enam teha targemat ja arendavamat tööd. Samuti soovitakse kasutada kodustöötamise võimalust.

Täna kulutavad raamatupidajad aega lihtsale ja üksluisele tööle, mis võiks olla palju automaatsem. Paljudes Eesti ettevõtetes võtab PDF-arvelt andmete kopeerimine või halvemal juhul ümber kirjutamine suure osa mõne töötaja tööajast. Arvete arhiveerimiseks prinditakse need PDF-arved veel pahatihti paberilegi," kirjutatakse ühispöördumises.

Avaliku sektori asutustel on kohustus e-arveid vastu võtta alates 2017. aasta algusest, kuid ettevõtete omavaheline arveldamine toimub endiselt 64% ulatuses PDFide ja mõnikord ka paberarvete vahendusel. Ka PDF-arve ei ole e-arve. See kõik on 21. sajandi digiriigis ebaefektiivne tööprotsess.

"E-arvete kasutusele võtmiseks soovitame ettevõtetel ühendust võtta enda raamatupidamistarkvara esindajaga või suuremate e-arvete operaatoritega. Ettevõtted peaksid tänasest enam tõsiselt kaaluma e-arvetele üleminekut, muidu jääme digiarengus toppama ja ei suuda reaalajas majandusega kaasa minna," teatasid tarkvarafirmad.

Üleskutsega ühinenud raamatupidamis- ja majandustarkvara firmad:

Merit Aktiva
SimplBooks
Excellent (StandardBooks)
BCS Itera (Dynamics NAV ja Dynamics 365 Business Central)
Bevira
Taavi
Erply
RVSoft
Directo
Sysdec
PMEN
RAPID

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara