Ratas tutvustas Saksamaal Eesti digitulevikku

Peaminister Jüri Ratas esinemas Saksamaal päevaleht Süddeutsche Zeitungi korraldatud majandustippkohtumisel.
Peaminister Jüri Ratas esinemas Saksamaal päevaleht Süddeutsche Zeitungi...

Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile Saksamaal päevaleht Süddeutsche Zeitungi korraldatud ühel suurimal ja olulisimal majandustippkohtumisel, et digiriigi arendamine on Eestis andnud inimestele rohkem aega, säästnud keskkonda ja raha ning aidanud suurendada riigivalitsemise läbipaistvust ja vähendada korruptsiooni.

Ratas arutas tippkohtumisel Islandi valitsusjuhi Katr?n Jakobsdóttiri ja Serbia ametikaaslase Ana Brnabiãiga kolme riigi näidete varal digitaalse Euroopa senist arengut ja visioone.

Ratas tõi esile, et e-valitsemine aitab Eestil säästa igal aastal umbes 4-7 protsenti sisemajanduse kogutoodangust. Samas peab Ratase sõnul olema e-riigi arendamiseks inimestel selle vastu usaldus ning selge kontroll oma andmete üle. Peaminister tutvustas ka Eesti uue põlvkonna n-ö nähtamatute e-teenuste arendamist.

Tippkohtumise eesmärgiks on tuua kogemuste vahetamiseks kokku eksperdid, tippjuhid ja tipp-poliitikud. Tänavusel tippkohtumisel on esindatud nii maailma suured tehnoloogiahiiud, Saksamaa suurettevõtted kui poliitikutest kantsler Angela Merkel ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Tippkohtumise eel kohtus Ratas Saksamaa aseliidukantsler ja rahandusminister Olaf Scholziga, kellega arutelu keskendus peamiselt Euroopa Liidu eelarvele aastateks 2021-2027.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara