Iisrael võib liituda X-tee platvormiga

Andrus Kaarelson
Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson.

Riigi infosüsteemi amet (RIA) ning Iisraeli riiklik info- ja tehnoloogiaamet sõlmisid elektroonilise identiteedi ja andmevahetuse arendamise leppe, mille tulemusel võib Iisrael liituda X-tee platvormiga.

Esmajärjekorras alustatakse koostööd ID-tarkvara (DigiDoc) arendamisel, mis võimaldaks tulevikus anda digiallkirju mõlema riigi süsteemides. Samuti on plaanis uurida uusi andmevahetuse võimalusi. Kui Iisrael liitub X-tee platvormiga, loob see eeldused riikidevaheliseks andmete vahetuseks.

RIA peadirektori kohusetäitja Andrus Kaarelson hindab Iisraeli huvi e-Eesti vastu ning leiab, et koostööst võidavad mõlema riigi elanikud. "Mida rohkem teeme ühiseid projekte välisriikidega ning jagame kogemusi, seda rohkem saame ka ise enda e-riigi parandamiseks ja arendamiseks ideid," märkis ta.

Kahepoolne kokkulepe sõlmiti Jeruusalemmas 21. novembril toimunud D9 ministrite kohtumise ajal. D9 koondab juhtivaid digiriike maailmas. Lisaks Eestile kuuluvad liikmete hulka Iisrael, Suurbritannia, Lõuna-Korea, Kanada, Mehhiko, Uruguai, Uus-Meremaa ja Portugal, kelle eesmärk on vahetada kogemusi digilahenduste valdkonnas.

RIA on varasemalt sõlminud sarnased riikidevahelised koostöölepped mitme suuriigiga: küberturvalisuse tõhustamiseks nii USA, Suurbritannia, Austraalia kui ka Jaapaniga.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara