Eesti IT-firma võitis hanke Tansaanias

Net Groupi valdkonnajuht Lembit Loo Tansaanias lepingut allkirjastamas.
Net Groupi valdkonnajuht Lembit Loo Tansaanias lepingut allkirjastamas.

Eesti äri- ja tarkvaraarendusettevõte Net Group võitis Tansaania kohtusüsteemi moderniseerimise hanke. Järgmiseks võetakse ette ka Zimbabwe ja Uganda.

Tansaania on võtnud eesmärgi arendada oma õigussüsteem Ida-Aafrika parimaks. Net Groupi ülesanne on nüüd järgmise poole aasta jooksul 60miljonilise elanikkonnaga riigile kohtute digiplatvorm valmis ehitada.

Aastaid ettevalmistust

Net Group alustas Aafrika suunal tegutsemist seitse aastat tagasi. Esimesed aastad kulusid kontaktide loomisele, kohaliku kultuuriga tutvumisele ning otsustajate ettevalmistamisele, et nad oskaksid üldse defineerida, mida nad täpselt tahavad.

Ettevõtte juht Priit Kongo tunnistas, et Aafrikas äri tegemisega kaasnevad omad riskid. "Põhjamaises ärikultuuris lepitakse juba alguses suhteliselt palju lõpptulemuse puhul kokku, aga seal defineeritakse tulemus töö käigus. Teine küsimus on raha Aafrikast Euroopasse toomine.

Praeguse pooleaastase lepingu maht on pool miljonit eurot, eduka täitmise korral peaks see laienema mitmemiljoniliseks ja mitme aasta pikkuseks koostööprojektiks. Net Group on jõudnud pakkumisfaasi ka Uganda justiitsvaldkonna digitaliseerimishanke ja Zimbabwe kohtute infosüsteemi hankega.

Loe pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

  • Jaanus Vogelberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara