• 10.04.25, 09:37

Advokaadid: ELis karmistub vastutus puudusega teenuse põhjustatud kahju eest

Euroopa Liidu uus direktiiv laiendab tootja mõistet – tulevikus võib tootja vastutada ka kahju eest, mille põhjuseks on mõnel teenusel ilmnenud puudus.
Raski advokaadid Mikk Ilves ja Timo Kullerkupp.
  • Raski advokaadid Mikk Ilves ja Timo Kullerkupp.
  • Foto: Martin Rits
Näiteks USAs saab Teslale tellida kuutasu eest isesõitmise funktsiooni – sarnaselt Netflixi või Spotify tellimusega. Samamoodi tuleb mõne spordikella lisafunktsioonide kasutamise eest igakuiselt tasuda. Kuna sellistel teenustel on sageli oluline roll toote turvalisuses ja need on tootja kontrolli all, hakkab direktiiv käsitlema selliste teenuste pakkujaid tootjana.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele