3. aprill 2013
Jaga lugu:

CM: IT turg muutub ja konsolideerub

Uptime hinnangul näitab IT-juhtimise ja halduse 2012. aasta sündmuste kokkuvõte paljuski ära paari järgneva aasta suunad ning tähelepanu vajavad valdkonnad.

Ettevõtte tehnoloogiajuht Raimo Seero võtab mulluse IT-hooldusteenuste turu kokku järgmiste sõnadega: ühinemised ja kasutajate isepäisus, pilveteenuste küpseks saamine ning mitme suurprojekti lõpule jõudmine.

„IT on selleks, et töö saaks efektiivsemalt tehtud ning sellest peab lähtuma ka ettevõtte IT-hoolduse ja halduse juhtimine. Möödunud aastal oli IT juhtimise vallas näha märke trendist, kus otsustamise jäme otsa liikus kasutajate ja ärijuhtide kätte,“ selgitas Seero.

Seero sõnul aitasid sellele kaasa nii Microsoft’i kui ka Google’i pilveteenuste ametlik Eesti turule jõudmine ja kasutajate huvi juurutamise vastu. Google kaotas oma pilveteenustest äriettevõtetele tasuta versiooni ning Microsoft sidus pilveteenuste litsentseerimine uue Office 2013 litsentseerimisega, andes kaasa küllaltki atraktiivse teenustepaketi väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele.

„Teenusena kättesaadava tarkvara levik on endaga kaasa toonud selle, et kasutajad otsustavad IT osapoole asemel ise, millist pilveteenust nad töös kasutada soovivad. See on viimas otsustusmonopoli IT käest kasutajate kätte," tõdes Seero ja lisas, et 2013 aastal tuleb IT-osakonnal ja kasutajatel leppida kokku uued reeglid seoses teenusena saadavate tarkvaradega kasutamisega ettevõttes.

Seero peab tendentsi heaks, sest see pakub täiendavat otsustusvabadust ja annab peakasutajate ja osakonnajuhtide kanda suurema vastutuse sobivate IT-lahenduste valmisel. „Enam ei süüdistata IT-d, et nad ei ole pakkunud häid lahendusi, vaid ettevõtted peavad ise huvi tundma selle vastu, mis nende valdkonnas on võimalik ja kasutatav.“

2012. aasta lõpus pidasid Microsoft, Amazon ja Google maha ka esimese pilveteenuste hinnasõja, kus sarnaselt Eesti kütuseturule langetati kahe nädala jooksul kordamööda hindu. „See on märk funktsionaalsuse ja tehnoloogia ühtlustumisest ning sellest, et tooted on rohkem suunatud tavaklientidele,“ sõnab Seero.

"Pilveteenuste surve IT-teenusettevõtete ja eriti hosting-ettevõtete marginaalidele ühes aastaid kestnud käivete-kasumite langusega riistvara vahendamise valdkonnas, on tekitanud ühinemiste ja üleostmiste surve. Eesti turul oli üheks eredamaks märgiks Atea poolt Net Group’i infrastruktuuri osakonna ostmine. Samuti on toimunud liitumisi väiksemate teenusepakkujate osas," selgitab Seero toimuva tausta.

Uptime IT-haldus ja hooldusteenus ületas 4000 tööjaama piiri

Üheks Uptime IT-hoolduse osakonna eelmise aasta märksõnaks sai kindlasti 4000 halduses oleva tööjaama numbri ületamine. „Hea meel on tõdeda, et aastad IT-hoolduses on toonud meie juurde hulgaliselt ettevõtteid, kes on rahul meie nägemusega ja jätkuvalt usaldavad meid,“ räägib Seero Uptime'i arengutest kodumaisel turul.

Seero sõnul alustas Uptime paar aastat tagasi mitme enam kui saja tööjaamaga ettevõtte IT-halduse ja juhtimise ülevõtmist, mis jõudis lõpule mullu. Firma eelmise aasta tuntumatest projektidest tasuvad Seero meelest mainimist Tpilet.ee, EAS-i dokumendihaldus SharePoint’il ning eKredex’i elektroonsete taotluste portaal.

1992. aastast tegutsev Uptime on Eesti kapitalil põhinev infotehnoloogia ettevõte. Enam kui 20 aasta jooksul on ettevõte arenenud arvestatavaks igapäevaseks äripartneriks rohkem sajale kliendile, aidates neil IT-lahenduste abil tõsta ettevõtetes töö efektiivsust ja kasumlikkust.

Ettevõtte IT-hoolduse ülevõtmisest loe pikemalt siit

Muutustest IT otsustusahelas loe pikemalt siit

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt