Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus: [email protected] • 15. aprill 2021

CyberCube tähistab Tallinna kontori teist sünnipäeva

CyberCube’i tarkvara arendusjuht Max Sokolov ning tehniline värbaja Irina Filippova räägivad loo sellest, kuidas firma valis Eesti nende kolmanda kontori asukohaks ning millised tõusud ja mõõnad on neid teekonnal senini tabanud.

CyberCube kasvas välja idee- ja tootearendusest Symantecis ning 2018. aasta jaanuaris alustasime iseseisva, sõltumatu ning riskikapitalifondi poolt rahastatud ettevõttena, mille kontorid asuvad San Franciscos ja Londonis. Läbi meie maailma juhtivale küberriski analüütika aitame küberkindlustuse turul kasumlikult kasvada.

Ettevõtte kasvustrateegia raames otsisime kohta meie uuele kontorile Euroopas ning esialgu mõtlesime Tšehhi ja Portugali peale. Kuigi mõlemad riigid on teada-tuntud talentide ja välisinvesteeringute ligimeelitamise poolest, siis Eesti poole tõmbasid meid mitmed teised põhjused. Esiteks tõuseb Eesti jääb üha enam silma korporatsioonidele, kes otsivad suurepärast töökeskkonda ning soovivad tegutseda tehnoloogiliselt kõrgelt arenenud ja edumeelses keskkonnas.

Maailmapanga andmetel on Eesti digitaalselt üks arenenumaid riike ja majandusi maailmas. Eesti rajas tee e-residentsusele ning võimaldab teha kõiki tehinguid veebis. Küberturvalisus ja –riskid on Eesti ühiskonnas ühed kõige olulisemad teemad. Näiteks asub NATO küberkaitsekoostöö keskus justnimelt Eestis.

Juurte kasvatamine

Kontori sisseseadmine Tallinnas oli meie jaoks suhteliselt lihtne. Esiteks koostasime plaani, mis keskendus nähtavusele, avalikkusele, atraktiivsusele ja kommunikatsioonile, et tarkvarainseneride kogukonnast ligi meelitada õigeid inimesi. Tegelesime põhjalikult oma reklaami- ja turunduskampaaniatega, et parimates talentides põnevust tekitada. Enamus kandidaatidest, keda me intervjueerisime seenior positsioonidele, sealhulgas juhtiv tarkvaraarendajate kohtadele, sobisid meie ettevõttesse väga hästi.

Avasime oma kontori Tallinnas 2019. aasta kevadel. Kaks viimast aastat on lennanud linnutiivul. See on olnud põnev aeg, kuid samas ka keeruline aeg, eelkõige Covid-19 tõttu. Selle aja jooksul oleme Tallinnas ülesehitanud 15-liikmelise meeskonna, kellest 12 on insenerid. Esialgu rentisime coworking-ruume kesklinnas, kuid ettevõtte ja meeskonna kasvades avasime mullu uhiuue kontori Rocca al Mares

Tallinna meeskond on olnud juhtiv looja ja arendaja mitmetele edukatele tootearendustele ning panustab jätkuvalt CyberCube’i tooteportfelli arendusse.

Kaks viimast aastat

Sellest ajast saati, kui CyberCube Eestis jala ukse vahele sai, oleme jõudnud oluliste verstapostideni. 2020nda aasta alguses jõudsime lõpusirgele B-sarja 40 miljoni dollari suuruse rahastamise ringiga ning see aitab meil, kui turu juhtival kindlustusettevõtteid teenindaval küberriskide analüüsifirmal, oma kasvu kiirendada.

Maailma Majandusfoorum on tunnustanud meid ka tehnoloogia teerajajana, kellel on märkimisväärne mõju tuleviku ettevõtlusele ja ühiskonnale. Eelnevalt tunnustatud ettevõtted on olnud Airbnb, Google, Spotify ja Twitter.

Vaatamata pandeemiale kasvab meie kliendibaas jõudsalt, oleme 2020ndal aastal kolmekordistanud oma kliente arvu ning eelmine aasta pikendasime lepinguid kõikide meie varasemate klientidega. Oleme jätkuvalt innovaatilised ning mullu uuendasime kahte oma tarkvaratoodet ning tõime turule ka kolmanda toote.

Sel aastal on meid tunnustatud CB Insights 250 kiirelt kasvavate finantstehnoloogia start-upide nimistus ning me jõudsime auväärt 130-ndale kohale Growjo 10 000 nimistus, mis tunnustab 10 000 maailma kõige kiiremini kasvavat ettevõtet. Me oleme võitnud mitmeid tunnustusi, sealhulgas Adviseni aasta küberriski mudeli (Cyber Risk Model) auhinna ning InsuranceERM’i auhinna aasta küberlahenduse (Cyber Solution of the Year) eest. Mõlemaid auhindu oleme võitnud juba kaks aastat järjest.

Ettevõtte siseselt püüame samuti näidata innovatsiooni. CyberCube on avatud uutele tehnoloogiatele. Heaks näiteks on see, et arendame oma tooteid mikroteenustel põhineval arhitektuuril ning meie meeskonnad saavad ise valida, mis tehnoloogiaid nad kasutada soovivad, üks meie tiimidest võttis hiljuti kasutusele Kotlini.

CyberCube’i kultuuri säilitamine

Avades Eestis oma kontori oleme jäänud lojaalseks CyberCube'i ühele kõige olulisemale väärtusele – usalduse loomisele läbi avatuse. Korraldame regulaarselt üks-ühele vestlusi, samuti meeskondade ja projektide retro sessioone, kus räägime sellest, mis töötab ja mis ei tööta ning mida saaks paremini teha.

Meie organisatsioonistruktuur on läbipaistev ja ülesehituselt lame, kus me hindame igaühe panust eduka meeskonna liikmena. Me pakume aktsiaoptsioone uutele töötajatele ning hindame töö- ja eraelu tasakaalu – isegi enne koroonaviirust nautisid meie töötajad paindlikke töötunde ning kasutasid võimalust kodunt töötada.

Toetame igati õppimiskultuuri. Ettevõtte juhtkond võimaldab töötajatele nii professionaalset kui ka isiklikku arengut. Me pakume oma töötajatele professionaalset arengut näiteks läbi sponsorkoolituste ning mentorprogrammide.

CyberCube Covidi ajal

Meie jaoks on oluline tagada see, et inimesed suhtlevad omavahel ning tunnevad ennast kaasatuna ka ebakindlal pandeemia ajal. Enne koroonaviiruse puhkemist reisisime sageli San Franciscosse, et kohtuda kolleegidega ning osaleda tervet ettevõtet kaasavatel üritustel, nagu näiteks häkatonil. Meie meeskond teeb aktiivselt tööd häkatonil sündinud ideede kallal.

Pandeemia ajal jätkame koostööd virtuaalselt läbi regulaarsete koosolekute, kus meeskonnad saavad rääkida projektidest, mille kallal nad töötavad ning jagada oma teadmisi ja kogemusi. Oleme keskendunud töötajate heaolule, hoolitsedes selle eest, et inimesed suhtleksid omavahel ja et neil oleks kodus töötamiseks sobiv kontorivarustus. Oleme toetanud igat töötajat rahaliselt koduse töökeskkonna loomisel.

Oleme organiseerinud palju online üritusi meeskonnavaimu säilitamiseks. Kõige populaarsemad üritused on olnud online kokanduskursused. Kuid oleme korraldanud ka virtuaalseid üritusi nagu maalimine, kokteilide valmistamine, veini ja juustu degusteerimine ning isegi reisi virtuaalsesse jazzbaari. Samuti oleme korraldanud ka mitmeid spordi väljakutseid, kus saab auhindu panustades meeskonnana kui ka individuaalselt.

Tulevikuplaanid

Lähitulevikuks on meil suured kasvuplaanid. Plaanime peatselt palgata Tallinnas enam kui 10 inimest. Lisaks plaanime suvel võtta tööle uusi praktikante.

Üks 2021. aasta olulisemaid eesmärke on jätkata soolise mitmekesisuse ja kaasamise programmi loomise ja elluviimisega kogu ettevõttes. Meie eesmärk on mitte ainult meelitada rohkem naisi tehnika- ja kindlustussektorisse, vaid ka toetada nende isiklikku ja ametialast arengut.

Kaks viimast aastat Tallinna kontori avamisest on möödunud kiiresti. Ootame põnevusega, mida järgmised aastad toovad!

Vaata lühikest videot, miks me otsustasime kontori Tallinnas avada siin:

Vaata CyberCube’i tööpakkumisi Tallinnas siin: https://hubs.ly/H0JKxSX0

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 5836 1474