Autor: WaveCom • 2. august 2022

Virtuaalmasina- ja konteineraplikatsioonide juurutamine on aeganõudev? App Launchpad vabastab ajakulust.

Enne App Lauchpad tulekut tuli VMware Cloud platvormil klientidel ise luua virtuaalmasina ja operatsioonisüsteemide templiite, konteineraplikatsioonide templiitide loomine polnud isegi võimalik. Virtuaalmasina templiitide loomise jaoks tuli kliendil logida sisse oma Cloud Direcor pilvekeskkonda, luua kõigepealt uus virtuaalmasin ISO või OVA/OVF failist ning sellest omakorda teha templiit. Sellisel juhul sai Libraries kaustast vajadusel kiirelt võtta valmis templiit, et luua kiiresti ja vajadusel ka korraga suuremas mahus virtuaalmasinaid. Ajakulu säästmiseks võisid mõned teenusepakkujad pakkuda enda valmis templiite - ilma nendeta oli aga kogu eelnev protsess päris ajamahukas kuni tänaseni. Seega lubagem esitleda VMware Cloud’i uut funktsionaalsust App Launchpad näol, mis aitab arendajatel oma töös aega kokku hoida ja käivitada lihtsalt ja kiirelt virtuaalmasinaid, aplikatsioone ja juurutada konteineraplikatsioone Kubernetese klastrites.

Mis on Application Launchpad?

App Launchpad on VMware Cloud Director´i lisafunktsionaalsus, mis avab lõppkasutajatele VMware poolt valideeritud aplikatsioonide keskkonna. App Launchpad´i kasutajaliideses on lõppkliendile kuvatud VMware Marketplace aplikatsioonid, sealhulgas ka Bitnami by VMware poolt eelkonfigureeritud aplikatsioonid, mille kohta on olemas ka detailsed kasutusjuhendid Bitnami by VMware kodulehel.

App Launchpad’i “auto-sync” funktsioon lubab hoida kõik aplikatsioonid sünkroonis VMware Marketplace'i viimaste värskendustega, seega klientide kasutuses on alati kõige uuemad aplikatsioonid.

Lõppkliendi aplikatsioonid on muutumas järjest keerulisemaks ja pilveteenuste pakkujad arendavad teenuseid, mida oleks lihtsam ja vähem ajamahukam juurutada. App Launchpad on suunatud pilveteenuste tarbijatele, eelkõige arendajatele, kes keskenduvad vähem pilve keerukusele ja rohkem rakendustele. App Launchpad´is saavad arendajad käivitada aplikatsioone kõigest mõne sekundiga.

Virtuaalmasina aplikatsiooni käivitamine App Launchpad´is käib lihtsalt ja kiiresti. Kõigepealt tuleb sisseehitatud otsingumootorist üles leida sobiv aplikatsioon ja vajutada Launch. Sisestada tuleb aplikatsiooni nimi ja vajutada Launch Application. Vajadusel saab enne käivitamist seadistada ka aplikatsiooni seadistusi (asukoht, IP-aadressid, võrk, tulemüür, käivitus script jne).

Konteineraplikatsioonide käivitamine App Launchpad´is käib samuti lihtsalt ja kiiresti. Kõigepealt tuleb sisseehitatud otsingumootorist üles leida sobiv aplikatsioon ja vajutada Launch. Tuleb sisestada aplikatsiooni nimi, replikatsioonide arv ja võrgu tüüp. Lisaks siduda soovitud Kubernetes klastriga ning ongi uus aplikatsioon juurutatud. Vajadusel saab enne käivitamist muuta ka aplikatsiooni seadistusi kasutades YAML editor´i.

App Launchpad’is on operatsioonisüsteemide templiidid koheselt nähtavad Featured Applications alt (sealhulgas on lisandunud ka uuemad Win2022 ja Ubuntu22 serverid) . VMware Marketplace aplikatsioone ja operatsioonisüsteemide templiite saab klient vaadata ka enda Cloud Director´i Libraries lehelt, kust saab samuti läbi kiirotsingu leida vastavalt vajadusele sobiva rakenduse või templiidi.

WaveCom on ainus Cloud Verified VMware pilveteenuse pakkuja Eestis

Eestis pakub VMware platvormil pilveteenust VMware Advanced partner ja Baltikumi ainuke VMware Cloud Verified sertifitseeritud teenusepakkuja WaveCom AS.

WaveCom pakub kõiki VMware’i tarkvaralise andmekeskuse piiramatuid võimalusi nagu vSphere Enterprise Plus tasemel virtualiseerimine, Cloud Director pilveteenuste juhtimine, VMware Tanzu konteinerid, VMware NSX-T võrgulahendused, vRealize operation tenant apps, Cloud Availability Disaster Recovery ja Veeam varundus. WaveCom’i teenused on pidevas arengus, et pakkuda pidevalt uusi funktsionaalsusi ja mugavamat haldust.

WaveCom’i andmekeskus ja teenused vastavad infoturbe ja käideldavuse standardile ISO 27001:2013. WaveCom´i innovaatilises andmekeskuses majutavad teenuseid paljud tehnoloogia-, kindlustus-, finants- ja küberturvalisusega seotud ettevõtted, kes kasutavad või pakuvad kõrgkäideldavaid IT-teenuseid.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755