IT-visionäär Linnar Viigi sõnul võiks
sülearvuti anda üheksanda klassi õpilastele, sest siis käib see nendega kaasas
kuni põhihariduse omandamiseni ja sealt edasi kas kutsekoolis või
gümnaasiumis.
«Hariduse formaalne pool peaks ajaga kaasas käima ja tuleb mõelda, kuidas infoühiskonnas õpilased kõigis piirkondades kõige parematele teadmistele ligi pääseks,» selgitas Viik ja lisas, et enam ei piisa sellest, kui õpilasel on koolis võimalik kasutada arvutit vaid aeg-ajalt, kirjutas postimees.ee.
«See oleks infoühiskonnas järgmine kvalitatiivne hüpe, kui hunniku õpikute asemel oleks ranitsas vaid poolteist kilo kaaluv arvuti. Ma usun, et see on reaalselt teostatav,» rääkis Viik.
Kui üks arvuti maksab umbes 10 000 krooni ja põhikooli lõpuklassides õpib kokku ligikaudu 15 000 õpilast, läheks ettevõtmine aastas maksma 150 miljonit krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.