Alates aprillist väljastab EMT
mobiiltelefoni SIM-kaarte, mis võimaldavad isikul end mobiili kaudu
identifitseerida ning anda digitaalset allkirja, kirjutas Eesti Päevaleht.
Telefoni “peidetud” ID-kaart ei võimalda siiski veel mobiili kaudu valimistel osaleda, samuti ei ole mobiiltelefon pildiga dokumendiks piiripunktis ja kauplustes.
EMT lisateenuste ärijuht Indrek Österman selgitas, et kui ID-kaardi kasutamiseks internetitoimingutes on vaja kaardilugejat ning internetist tuleb alla laadida vastav tarkvara, siis Mobiil-ID puhul asendab kaardilugejat telefon ning lisatarkvara pole vaja.
Vahe on ka selles, et kui ID-kaarte väljastab kodakondsus- ja migratsiooniamet, siis Mobiil-ID funktsiooniga SIM-kaarte EMT. Mõlemaga käivad kaasas kaks PIN-koodi – üks autentimistoiminguteks, teine digitaalallkirja andmiseks, koode saab seejuures muuta, näiteks võtta kasutusele samad PIN-koodid, mida kasutatakse rahakoti vahel oleva ID-kaardi puhul.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.