• 23.02.07, 08:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arvutiprogramm tuvastab teksti huulte liikumise järgi

Suurbritannia teadlased soovivad luua arvutisüsteemi, mis suudab tuvastada teksti huulte liikumist jälgides ning kasutada seda süsteemi võitluses kuritegevusega, vahendas ETV24.
East Anglia ülikooli teadurite teatel hõlmab kolm aastat kestev projekt esmalt vajaliku andmebaasi loomist. Seejärel saab luua süsteemi, mis muudab huulte liikumisest videod automaatselt tekstiks. Tegemist on ühe osaga suuremast projektist, mille eesmärgiks on luua tipptasemel kõne lugemise süsteem, kirjutas ajaleht Science Daily.
Projekt viiakse ellu koostöös Surrey ülikooli teadlastega, kes on ehitanud täpse ning usaldusväärse näo ja huulte pealt lugemise süsteemi. Veel on koostööpartneriks Home Office Scientific Development Branch, mis uurib võimalusi, kuidas antud süsteemi kasutada kuritegevuse vastu võitlemiseks.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 16:09
Rally Board 65 tõstab videokoosolekute kvaliteedi uutesse kõrgustesse
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele