Põhjamaade suurim telefonioperaator
TeliaSonera maksis oma tegevjuhile Anders Igelile suurema kasumi ja viie aasta
suurima aktsiahinna tõusu eest eelmise aasta palgale 18% lisa.
Igel sai möödunud aasta eest palka 9,2 miljonit Rootsi krooni (15,5 miljonit Eesti krooni), millest 2,4 miljonit oli ettevõtte majandustulemustest sõltuv palgalisa, kirjutas Bloomberg.
Stockholmis asuva TeliaSonera puhaskasum kasvas 45% ehk 17 miljardi Rootsi kroonini (28,6 miljardi Eesti kroonini), kuna peamiselt Soomes korraldatud kulude kärped tasusid end ära. Kuna konkurents Põhjamaade turul on muutunud tihedamaks, on ettevõte keskendunud ka laienemisele, näiteks endistesse Nõukogude Liidu riikidesse.
TeliaSonera aktsia hind kasvas eelmisel aastal 32%, mis on suurim tõus aastast 2001.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Igel liitus Telia ABga 2002. aastal ja viis sama aasta lõpus läbi ühinemise Sonera OYga.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Tänapäeval on arvutist saanud partner, kes võtab enda kanda rutiini ning laseb kasutajal keskenduda sellele, mis on päriselt tähtis. Tehisintellektiga (AI) varustatud masinad ei ole enam kauge tulevikuvisioon, vaid abilised, mis muudavad töö sujuvamaks ja loovamaks.