MyCyberTwini loojate sõnul üritasid nad anda inimestele võimaluse valmistada endast kiirelt ja lihtsalt virtuaalne kloon. "Kiirelt" on muidugi suhteline mõiste. Antud juhul tähendab see tundide, tõsisema huvi korral aga päevadepikkust vaevanägemist. Just asjaolu, et MyCyberTwini saab õpetada väga erinevatele küsimustele vastama, teeb ta erinevaks mitmetest seni väljapakutud sarnastest programmidest, nagu näiteks
Spleak,
Verbots ja
Ms Dewey.
Loomulikult on tehisintellektiga tegelevad uurijad loonud täiuslikumaid programme, sest eesmärgiks on ju võita Turingi auhind. Auhind on nimetatud nii Briti matemaatiku ja krüptograafi Alan Turingi järgi, kes sõnastas tingimused järgnevalt: ekspert vestleb tekstisõnumite abil inimese ning arvutiga. Kui ta ei suuda ära arvata kumb on kumb, on arvuti testi läbinud.
Auhinnaks testi läbijale on 25 000 dollarit, kuid siiani pole keegi seda kätte saanud. Lohutusauhinnaks on 2000 dollarit, mis antakse igal aastal parima programmi valmistanud meeskonnale. Viimasel kahel aastal on võitjaks osutunud Jabberwacky. See programm suudab viia läbi kohati vägagi keerukat vestlust, mille kõrval MyCyberTwini võimed üsna kahvatuks muutuvad. Jabberwacky edu saladus seisneb peamiselt selles, et ta salvestab kõik vestlused ning kasutab neid sarnastes olukordades tulevikus.
Makstes 30 dollarit aastas on sul võimalik hankida enda Jabberwacky, kuid selle treenimine on keerukas ja aeganõudev. MyCyberTwin on aga tehtud võimalikult kasutajasõbralikuks. Koostatud on teemade kaupa rühmitatud küsimustikud, mis sisaldavad kõige tüüpilisemaid programmile esitatavaid küsimusi. Teemadeks on näiteks tervitused, poliitika, seks, solvangud jne. Kokku on küsimusi hetkel 425.
Kui oled vastanud nii paljudele küsimustele kui soovid või viitsid, siis saad saata sõpradele lingi sinu küberversiooni juurde. Samuti on sul võimalik lisada oma kodulehele või blogile koodijupp, mis külastajad sinu virtuaalteisikuga vestlema suunab.
Enne oma küberklooni loomist on soovitatav lugeda läbi ettevõtte
privaatsuspoliitika. MyCyberTwini omanik RelevanceNow ei räägi esialgu midagi reklaamist, kuid jätab endale õiguse edastada sinu kohta kogutud andmed reklaamifirmadele. Arvestades seda, et kõikvõimalikud spämmerid ja pähemäärijad on valmis maksma suuri summasid, et saada teada konkreetse ohvri eelistusi, on üsnagi tõenäoline, et sinu poolt avaldatud andmed satuvad nende kätesse.
Samuti tasub olla ettevaatlik teiste kasutajate küberkloonidega suhtlemisel. Ei maksa arvata, et ma räägin masinaga ja võin seetõttu mida iganes suust välja ajada. Kõik vestlused salvestatakse ning konto omanikul on võimalik neid vaadata. Seega, valige sõnu, et mitte tulevikus piinlikkust tunda.
"Paljud inimesed riputavad enda kohta käivat infot netti. Olgu see siis kodulehel, blogis või MySpace'is. MyCyberTwin annab aga austajaile palju lõbusama vahendi sinu kohta teada saamiseks," ütles RelevanceNow tegevjuht Liesl Capper. "Pealegi on programm kasulik, sest ta vastab sinu eest küsimustele näiteks siis, kui sa magad. Selle asemel, et vastata sadadele e-kirjadele, võid saata inimesed enda küberklooni juurde infot hankima."