Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Magnetläätsed teavad, mida sa vaatad
Kui arvuti suudab jälgida inimese pilku, on
võimalik ka teada saada, mis täpselt tähelepanu püüdis. Paraku pole see nii
lihtne.
Enamus süsteeme kasutavad inimese pilgu jälgimiseks kaameraid ja tarkvara, mis suudab jälgida pupilli liikumist. Selliseid süsteeme on kerge segadusse ajada vaid mõne pearaputuse või meelega ekslema lastud pilguga.
Nüüd on USA mereuuringute keskus otsimas paremaid meetodeid selleks, et pilgu liikumist paremini jälgida. Sellise tehnoloogia kasutusala oleks esmalt sõjanduses, näiteks on võimalik jälgida hävituslennukite piloote.
Keskus on tellinud Massachusettsi tehnoloogiainstituudi neuroteadlaselt James DiCarlolt magnetkontaktläätsed.
Sõdur kannab kontaktläätsi ning magnetsensorit, mis on kinnitatud tema pea külge. Sensor suudab jälgida kõiki magnetväljas toimuvaid muutusi ning suudab selle järgi öelda, kuidas läätsekandja silm liigub.
Süsteem on töökindel sõltumata sellest, mis asendis pea on, samuti ei tohiks seda mõjutada valgustingimused ega asjaolu, et läätsekandjal kannab prille.
Sellistel läätsedel on veel teinegi kasutusvõimalus - liikumispuudega inimesed saaks nende abil juhtida ratastooli.
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendused, näiteks allahindluste ja lao optimeerimine, aga ka senise käsitsitöö automatiseerimine.