Kuigi Eesti haiglates suhtutakse
mobiiltelefonidesse üsna vabalt ning isegi keelusildid on hakanud seintelt
kaduma, leidis uut kinnitust: mobiiltelefonid mõjutavad intensiivravi
osakondades kasutatavate aparaatide tööd.
Pooled hingamisaparaatidest, mida Hollandi teadlased katsetasid, ei töötanud enam korralikult, kui nende lähedal oli sisselülitatud mobiiltelefon, teatas BBC.
Kokku testiti 61 erinevat meditsiiniseadet ning valdavale osale neist avaldas mobiiltelefon mingit mõju. Näiteks testiti üheksat erinevat intensiivraviosakondades kasutatavat hingamisaparaati ning seitsme tööd suutis mobiiltelefon mõjutada. Neist mõjudest kuus liigitasid katsetajad ohtlikeks, telefonist lähtuv muutus hingamisaparaadi töös oleks mõjutanud patsiendi tervist.
Jälgimismonitoridest testiti 13 erinevat ning neist 7 tööd suutsid mobiiltelefonid häirida. Perfuusorite puhul suutis telefon häireid tekitada seitsmest kolmel. Samuti segasid telefonid dialüüsiaparaate, südamestimulaatoreid ning isegi õhuniisutajaid.
Vähem häireid tekitasid 3G-telefonid. Kui enamasti pidi häire tekitamiseks telefon asuma seadmest mõne sentimeetri kaugusel, registreeriti üks ohtlikuks liigitatud juhtum ka siis, kui telefon oli kolme meetri kaugusel.
Ajakirjas Critical Care ilmunud artiklis tõid testijad ära ühe järelduse: intensiivravipalatis peab telefon jääma haigevoodist vähemalt meetri kaugusele.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Eesti iGamingu lipulaev Games Global kutsub ambitsioonikaid ja teotahtelisi noori osalema praktikaprogrammis, mis on loodud arvutiteaduse ning tarkvara- ja mänguarenduse valdkonna tulevastele talentidele. Tegemist on programmiga, mis pakub ainulaadset võimalust omandada praktiliselt kasulikke kogemusi kiiresti kasvavas iGamingu valdkonnas.