Septembriga sai aasta esimesest lüpsroboti
tööle rakendamisest Eestis. Pakari laudas lüpstes on robotid tõstnud toodangut
üle 10 protsendi, teatas Uhtna Talutehnika.
Julge, kuid nagu on aeg näidanud et ka õige, otsuse võttis vastu ettevõte Pakar, kes oma uues vabapidamislaudas „palkas tööle” 4 Lely lüpsirobotit Astronaut A3.
Robotite valik on taganud ettevõttele jätkusuutlikkuse – puudub loomade lüpsmisel inimfaktori vigadest tulenev risk, robotid ei jää haigeks, ei küsi töötasu juurde ei lahku ootamatult töölt, toodang on oluliselt tõusnud.
Hetkel lüpsavad robotid Pakari laudas 215 lehma. Nelja roboti potentsiaal on lüpsta 280 lehma. Toodang on tõusnud üle 10%. Keskmiselt lüpstakse ühte lehma 2,8 korda ööpäevas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Robotite toimimise eest vastutab AS Uhtna Talutehnika, kes on Lely toodete edasimüüja Eestis. Robotite hooldusele on Uhtna Talutehnikas koolitatud meeskond, kelle kvalifikatsiooni kontrollib Lely tehas.
Lely lüpsiroboteid toodetakse alates 1992 aastast ning need on kohe projekteeritud lüpsirobotiteks. Kogu arendustöö ja täiendused on suunatud loomapidamise automatiseerimisele.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.