Uue iPod? Olete kindel, et ehtne? Kui iPod,
kuhu peaks mahtuma sadu laule, teatab pärast teist laulu, et mälu on täis ning
keeldub akut laadimast, siis on tegu haleda pettusega. Jah, selle iPodi eest
küsis Hiina kaupmees tõesti vaid 160 krooni, aga kahe laulu eest oli seda siiski
lõpmata palju.
Wiredi vahendusel viis nõuannet, kuidas võltsinguid ära tunda:
1. Kõige rohkem võltsitakse MP3-mängijaid, mäluseadmeid, mängukonsoole ning mobiiltelefone, aga ka sülearvuti akusid ning kettaseadmeid. Reegel, kui toode on väike ja menukas, siis on ta menukas ka võltsijate seas.
2. Enne ostu tee pisut kodutööd. Tootjad on võltsinguhoiatusi avaldanud ka internetis. Ametlike müüjate nimekirja leidmine pole samuti keeruline. Samuti peaks pakendil olema turvamärgistus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
3. Kui hind on alla 80 protsendi tootja poolt soovitatud jaehinnast, on kindel, et tegu on võltsinguga.
4. USAs tabatud võltskaubast 81 protsenti pärines Hiinast. Sellel maal kaupu ostes ning sealt toodu puhul tasub olla ettevaatlik.
5. Kui seade keeldub ühtäkki töötamast, logod on nihkes või lohakalt paigaldatud, kasutusjuhis kubiseb kirjavigadest, võib kindel olla, et olete end petta lasknud.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?