Philip Donald Estridge’i suurim saavutus on
personaalarvuti kontseptsioon. Tema juhtimisel
ehitatud esimene IBMi personaalarvuti muutis dramaatiliselt arvutitööstust. PCst
sai kiiresti tarbeeseme, mis leidis koha igas kodus.
Otsustava tähtsusega asjaoluks oli valiku langetamine avatud arhitektuuri kasuks. Personaalarvuti sai kokku panna paljude erinevate tootjate tehtud komponentidest, mille tagajärjel kujunes välja tänapäevane arvuti riistvaratööstus.
Estridge’i kätte näidatud suund sai peagi standardiks ning tänaseks on müüdud miljardeid IBMi personaalarvuti tüüpi arvuteid. Kui Estridge 1980. aastal PC arendamisega alustas, töötas tema alluvuses 14 inimest. Viis aastat hiljem aga juba 10 000 ning IBMi vastava divisjoni kasum oli jõudnud nullist nelja ja poole miljardi dollarini.
Paraku ei näinud Estridge siiski oma idee tõelist massidesse jõudmist, sest hukkus 1985. aastal 48-aastasena lennuõnnetuses.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.