Ameerikasse reisides võid kergesti
ebameeldiva kogemuse osaliseks saada, kui piirivalvurid su sülearvuti vastu huvi
hakkavad tundma.
Nimelt on neil õigus võtta inimestelt sülearvuti ja seda määramata aja enda käes hoida. See kord kehtib nii välismaalaste kui ka Ameerika kodanike kohta. Sellist tegevust õigustatakse kui võitlust terrorismiga, kirjutas Washington Post.
Sülearvuti, mobiiltelefoni, iPodi, videokassettide, kõvaketaste ja muude selliste seadmete konfiskeerimiseks on piirivalvureil õigus isegi siis, kui mingit kuriteokahtlust ei ole.
Arvuteist leitud andmeid võidakse jagada ka teiste ametkondadega, näiteks andmete lahtikrüpteerimiseks. Tegemist pole iseenesest uue nähtusega, sest sülearvuteid on konfiskeeritud varemgi, kuid viimasel ajal on teema rohkem kajastust leidnud, sest häiritud reisijate protestide tõttu on asjaga tegelema hakanud kodanikuvabaduste järele valvavad organisatsioonid.
Reeglid näevad ette, et arvuteist leitud andmed ei tohi sattuda kolmandate osapoolte kätte. Andmeist tehtud koopiad tuleb hävitada, kui ei ole mingit põhjust nende hoidmiseks.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.