Digi-TV paigaldajad on kõõlunud ligi kaks
aastat Tartu südalinna katustel, kinnitanud majadele järjest kõrgemaid maste ja
üritanud asjatult digi-TVd tartlaste koju tuua, selmet pöörata antenni
üheksakümne kraadi jagu.
Nii uskumatu kui see ka ei tundu, ei teadnud Starmani ega samuti antennide ja digibokside paigaldusega tegeleva Satmani töömehed veel üleeile, kuidas Tartu kesklinnas digi-TV kinnipüüdmiseks antenne tuleb üles panna, kirjutas Tartu Postimees.
Paljud inimesed on endale digiboksi Zuum-TV või üksnes seitsme tasuta kanali vaatamiseks ise paika pannud, ent nemadki ei leidnud Starmani kodulehelt ainsatki sõna Tartu kesklinnas digi-TV signaali vastuvõtu iseärasuste kohta.
Starman ja samuti läinud nädalal Tartu Postimehele südalinna leviprobleemide üle kurtnud Satman paigaldasid seni antenne mastile lapiti, aga tegelikult peaksid need asetsema masti otsas serviti, sest üheksakümnekraadine vahe tähendab kümnekordset signaali tugevuse erinevust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tartu kesklinna antennid peavad Levira vaneminseneri Igor Lukase sõnul asetsema masti küljes vertikaalselt, et püüda kinni signaal just Tartu linna jaoks mõeldud Soinaste mastist, Annelinna digi-TV vaatajateni jõuab aga pilt terve Lõuna-Eesti tarbeks mõeldud Valgjärve mastist ja seal peavad antennid paiknema üldjuhul horisontaalselt. Soinaste saatja signaali vastuvõtu antennid peavad olema serviti ja Valgjärve omad lapiti seepärast, et saatjad ei hakkaks teineteist Tartus samal sagedusel segama.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?