Me elame analoogajastu loojangul, kuid
sellegipoolest ei tasu vanu paberfotosid minema visata. Need võivad küll aja
käigus veidi tuhmuda, kuid teil on võimalik neid näidata nii lastele kui
lastelastele. Eeldusel, et teie kodu ei taba tulekahju või uputus.
Digifotodega on lugu teine. Teie kõvakettal leiduv fotokogu võib muutuda kasutuks, kui välja tuleb uus arvutipõlvkond, mis vana tüüpi failidega enam midagi peale ei oska hakata.
Illinoisi ülikooli arvutiteadlane Jerome P. McDonough ütles LiveScience’ile, et maailmas on hetkel 369 eksabaiti digitaalset informatsiooni ning seda lisandub pidevalt juurde. Üks eksabait on kvintiljon baiti, ehk 1, millele järgneb 18 nulli. Ehk püüdke ette kujutada, et üks eksabait on 50 000 aastat kestev film, mis on salvestatud DVD-kvaliteedis filmina. Või teine näide: kõik sõnad, mida maakeral elanud inimesed on kunagi välja öelnud, moodustavad infohulga, mis on umbes 5 eksabaiti.
Kui te kaotate oma e-mailide arhiivi, tähendab see aga sisuliselt seda, et teil pole enam olemas jälge selle kohta, mida te olete teinud viimasel aastakümnel.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.