Me elame analoogajastu loojangul, kuid
sellegipoolest ei tasu vanu paberfotosid minema visata. Need võivad küll aja
käigus veidi tuhmuda, kuid teil on võimalik neid näidata nii lastele kui
lastelastele. Eeldusel, et teie kodu ei taba tulekahju või uputus.
Digifotodega on lugu teine. Teie kõvakettal leiduv fotokogu võib muutuda kasutuks, kui välja tuleb uus arvutipõlvkond, mis vana tüüpi failidega enam midagi peale ei oska hakata.
Illinoisi ülikooli arvutiteadlane Jerome P. McDonough ütles LiveScience’ile, et maailmas on hetkel 369 eksabaiti digitaalset informatsiooni ning seda lisandub pidevalt juurde. Üks eksabait on kvintiljon baiti, ehk 1, millele järgneb 18 nulli. Ehk püüdke ette kujutada, et üks eksabait on 50 000 aastat kestev film, mis on salvestatud DVD-kvaliteedis filmina. Või teine näide: kõik sõnad, mida maakeral elanud inimesed on kunagi välja öelnud, moodustavad infohulga, mis on umbes 5 eksabaiti.
Kui te kaotate oma e-mailide arhiivi, tähendab see aga sisuliselt seda, et teil pole enam olemas jälge selle kohta, mida te olete teinud viimasel aastakümnel.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
IT-projektide juurutus ei ole sprint, vaid maraton. Kui ettevõte alustab uue ERP- või muu IT-lahenduse juurutamist, loodetakse sageli, et kõik õnnestub kohe esimesel katsel. Statistika aga näitab, et ligi 60% projektidest ei takerdu mitte tehnoloogia, vaid inimeste tõttu. Mis põhjustab tõrkeid ja kuidas neid ennetada?