Mozilla Firefox on Internet Exploreri järel
populaarsuselt teine veebibrauser maailmas – seda kasutab ligi 20 protsenti
kõigist internetikasutajatest. Kuidas aga sai brauseri nimeks Firefox, mis on
inglise keeles väikese panda (Ailurus fulgens) paralleelnimi ning
tähendab sõna-sõnalt eesti keeles tulirebast?
Mozilla brauseriloojad avastasid, et tootele nime valimine on tunduvalt keerulisem, kui esmapilgul tunduda võiks. Tänapäeval on raske leida head ja meeldejäävat nime, mis poleks juba kasutusel. Projekt on pidanud mitu korda nime vahetama. Lõpuks jõuti otsingutega välja Firefoxi juurde.
Algselt oli brauseri nimi Phoenix, kuid selle vastu tõstis protesti ettevõte Phoenix Technologies. Asendusnimi Firebird ei sobinud jälle samanimelisele tasuta andmebaaside tarkvara projektile. Vastuseks pakkus Mozilla välja, et brauseri nimi võiks olla Mozilla Firebird, et vältida andmebaaside tarkvaraga segiajamist. Surve nime vahetamiseks aga jätkus ning 2004. aasta 9. veebruaril oldi sunnitud läbi viima veel üks asendus: Mozilla Firebird nimetati ümber Mozilla Firefox’iks. Sageli piirdutakse vaid nimega Firefox.
Nime valikut põhjendab ettevõte järgmiselt: see sarnaneb Firebird’ile, seda on lihtne meelde jätta, see kõlab hästi, see on ainulaadne, see meeldib meile ning mis kõige parem – me ei suutnud leida ühtegi teist projekti või ettevõtet, mis sama nime kannaks.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.