Maailma vanim ingliskeelne etsüklopeedia
Encyclopaedia Britannica pöördub Wikipedia eeskujul lugejate poole, et artikleid
ajakohastena hoida. Plaani kohaselt hakkavad lugejad ja eksperdid tegema
täiendusi artiklite võrguversiooni.
Britannica kinnitab aga, et erinevalt Wikipediast kõigil inimestel siiski täiendusi teha ei lubata. „Me ei loobu oma vastutusest artiklite sisu eest ega lähe kaasa praegu moodsa „igamehetarkuse“ meetodiga,“ ütles Encyclopaedia Britannica president Jorge Cauz.
Ta lisas: „Usume, et teadmiste loomine ja dokumenteerimine on koostöös toimuv protsess, kuid mitte demokraatlik protsess.“
Britannica plaanib teha veel rohkem koostööd ekspertidega, kes on entsüklopeedia koostamisel juba osalenud. Neid innustatakse oma artikleid ajakohastama ning premeeritakse jätkuva panuse eest. Koos avatumaks muutumisega uuendatakse ka Britannica kodulehekülge, kirjutas BBC.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Artikleid kirjutama kutsutakse ka valitud lugejad. Paljud lugejad saavad aga kasutada Britannica materjale enda töödes, mida kajastatakse ka Britannica kodulehel. Need materjalid jäävad ametlikest artiklitest siiski eraldiseisvateks ning ei kanna kontrollmärgist "Britannica Checked", et eristada kasutajate loomingut ametlikust tekstist.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?