USA, mis on aastaid tuumarelva ja muud relvastust arendanud, on küberrünnakute suhtes üsna võimetu.
Ameerika mittetulunduslik organisatsioon Bipartisan Policy Center viis läbi eksperimendi, mis püüdis välja selgitada, mis juhtuks, kui kogu maailma häkkerid ründaks USAd.
Ilmnes, et välismaiste häkkerite rünnaku puhul langeks telefoni- ja mobiilside rivist välja, aga edasisest tööst võivad keelduda ka elektrivõrgud, mis halvab kogu maa majanduse, vahendas uudisteportaal charter97.org.
Kübersõja simulatsioonis osales 230 arvutit, mis kuulusid kaitsejõudude ametnikele, julgeolekutöötajatele ja turvafirmadele. Juba esimesel häkkerite katsel ilmnesid probleemid: elektrivarustuse eest vastutanud riiklikud serverid lakkasid töötamast.
Kokkuvõtvalt järeldasid katsetajad, et poole tunni jooksul pärast kübersõja algust võib 40 miljonit ameeriklast jääda elektrita ja veel tunni pärast ei saa 60 miljonit ameeriklast enam mobiiliga helistada. Kui möödub veel paar tundi, on halvatud maailma finantskeskus Wall Street.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.