5. aprill 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eesti otsib ideid IT-tiigri elavdamiseks

Sel nädalal algas telekommunikatsiooniteenuse lahenduste ideekonkurss, mis peaks aitama parandada arvamust Eestist kui tukkuma jäänud IT-tiigrist.

Konkursi võitjaile pakutakse töökoht ja luuakse võimalused oma idee elluviimiseks rahvusvahelise telekomiettevõtte CSC Telecom siinses esinduses OÜ Top Connect.

Ideekonkurssi korraldava Top Connect OÜ juhatuse esimees Vladislav Sobolev lausus, et hindamiskriteeriumitest tulenevalt peab konkursitöö olema tehniliselt teostatav ja usutav, kulutused tööjõule peavad jääma mõistlikkuse piiridesse ning pakutaval ideel peab olema turupotentsiaal. Samuti loeb idee originaalsus ning kasutuselevõtu efektiivsus.

Konkursi žürii esimees Linnar Viik tõdes, et Eesti tiigrihüpped IT-valdkonnas käivitati viisteist aastat tagasi  ning uute ideede pealevoolu tuleb turgutada. „Algav ideekonkurss pakub võimaluse lasta oma ideedel lennata.  Me loodame, et sõelale jäävad nutikad lahendused aitavad hoogustada telekomisektori ja IT-valdkonna arengut nii Eestis ning miks mitte ka mujal maailmas. Neist ideedest peaks kasu saama võimalikult paljud inimesed.“

Lisaks Linnar Viigile kuuluvad konkursi žüriisse IT Kolledži, TLÜ, Mainori Erakõrgkooli ja TTÜ IT ja telekommunikatsiooni teadurid ning õppejõud, Kaubandus-Tööstuskoja ning Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad ning CSC Telecomi juhtivtöötajad.

Konkursil on õigus osaleda kõigil, kes on selleks registreerunud ja esitanud oma tööd vastavalt tingimustele. Kaasa võib lüüa nii üksikosalejatena kui ka moodustada kuni kolmeliikmelisi võistkondi.

Konkurss algas 4. aprillil ja lõpeb 17. mail 2011. 24. mail toimub konkurssi kokkuvõttev konverents. Konkursi auhinnafond on 7000 eurot, lisaks on parimatel võimalus soovi korral asuda tööle ettevõttes ning unistused ellu viia. Konkursi tööd tuleb esitada inglise keeles. Täpsete tingimustega saab tutvuda veebilehel www.csc.ee/nextlevel.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052