Tallinna ja Harjumaa ühtse e-piletisüsteemi rajamiseks korraldatud hanke võitis kalleima pakkumise teinud firma. Teised osalejad on tulemused vaidlustanud.
Tänane Äripäev kirjutab, et hanke võitis Eesti Türgi konsortsium, mis lubas piletisüsteemi rajada 8,7 miljoni euroga. Konsortsiumisse kuuluvad Business IT Partner ja Türgis tegutsev Kentkart. Hanke tulemused vaidlustanud Ühendatud Piletid AS lubas töö teha ära 4,5 miljoni euroga. Konkursil samuti osalenud WebMedia pakkumine jäi nende kahe vahele. Nii Ühendatud Piletid kui ka WebMedia on esitanud protesti.
Hanke võitjast soodsama pakkumise teinud Ühendatud Piletid ja Webmedia kõrvaldati hankemenetluselt vahetult enne võitja väljakuulutamist. Väidetavalt ei vastanud nende pakkumised esitatud nõudmistele.
Ühendatud Piletite juhatuse esimees Ain Järv ütles, et sellise otsuse tagamaad on neile nii sisuliselt kui ka juriidiliselt arusaamatud. „Kuna oleme Tallinnale teenust pakkunud juba aastast 2004, teame, kuidas peab see süsteem olema üles ehitatud,“ selgitas Järv. „Viimase momendini oldi meiega rahul, räägiti, et on üks hindamiskriteerium ja see on hind. Tuleb aga välja, et ühel hetkel ei olnud hind enam oluline.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna linnavalitsuse esindajad keeldusid Äripäevale hankega seonduvat selgitamast ja jätsid küsimustele vastamata.
Täpsemalt saad Tallinna linna suurhankest ja selle ümber puhkenud kokkumängukahtlusest lugeda täna ilmunud Äripäevast.
Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe
SIIT või ostes päevapileti
SIIT.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?