19. juuli 2011
Jaga lugu:

Tallinna IT-agentuur hakkab juhtima miljardiprojekti

Tallinna loodav ELi IT-agentuur võidakse panna vastutama uute üle-euroopaliste IT-süsteemide loomise eest, milleks tõotab kuluda 1,3 miljardit eurot.

Euroopa Komisjon tahab lisaks Schengeni infosüsteemi, Euroopa viisainfosüsteemi ja Euroopa varjupaigataotlejate andmebaasi haldamisele-arendamisele anda uue agentuuri ülesandeks veel ka üle-euroopalise sisenemis- ja väljumissüsteemi, registreeritud reisija programmi ning elektrooniliste piiriületusväravate kasutuselevõtmise koordineerimise, teatab siseministeerium.

Tolle niinimetatud e-piiride paketi loomiseks tõotab kuluda 1,3 miljardit eurot. Uued lahendused lihtsustaksid politsei ja piirivalve tööd, sest senised töövahendid nagu Schengeni infosüsteem polevat võimude väitel ELi välispiiri kaitsmiseks ning kuritegevuse tõkestamiseks enam piisavad.

Sisenemis-väljumissüsteem sisaldaks piiriületajate passiandmeid ja sõrmejälgi, võimaldades edukamalt tuvastada kurjategijaid ja Schengeni alal ebaseaduslikult viibijaid. Viimastest lõviosa olevat lubatust kauemaks ELi jäävad inimesed.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee