Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
CO2 maetakse koos tuhaga maha
Tallinna Tehnikaülikooli teadlased üritavad CO2 siduda soojuselektrijaamade põlevkivituha ja muude jäätmetega. Tolle segu võiks näiteks matta ammendatud kaevandustesse.
Valitsus lisas tänase istungi päevakorda välisõhu kaitse seaduse ja sellega seotud teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, mis sai ka heakskiidu ning saadeti edasi riigikokku arutamisele. Eelnõuga tahetakse välisõhu kaitse seadus viia kooskõlla Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiiviga, mis käsitleb süsinikdioksiidi geoloogilist säilitamist.
CO2 kogumine ja ladustamine on praegu veel kallis ja keeruline, kuid saastekvoodi kallinemine võib selle tulevikus kasulikuks muuta.
Keskkonnaminister Keit Pentuse sõnul ei saa CO2 Eestis praegu maapõues pikaajaliselt säilitada. Lähim koht süsihappegaasi turvaliseks matmiseks on Pentuse sõnul Lääne-Lätis, mõnevõrra kaugem aga Taanis.
Samas katsetavad Tallinna Tehnikaülikooli teadlased Pentuse sõnul paljutõotavat tehnoloogiat, mis lubaks CO2 siduda soojuselektrijaamade põlevkivituha ja muude jäätmetega. Toda segu võiks kasutada näiteks ammendatud (põlevkivi)kaevanduste täitematerjalina.
Palju räägitakse kääridest generatsioonide vahel, tunduvalt vähem aga erinevate põlvkondade ühisosast. Edukaks koostoimimiseks ja tulemuste saavutamiseks on hädavajalik koostöö, ent kuidas tagada selle viljakus, kui inimesed hindavad üksteist vanuse järgi? Tele2 personalivaldkonna juht Helena Viiroja ja personalipartner Kerli Möldre räägivad, kuidas on neil lahendatud põlvkondade erinevuse küsimus.